Ružomberskí stolní tenisti podľahli Vranovu nad Topľou 1:2 na zápasy

Ružomberskí stolní tenisti podľahli Vranovu nad Topľou 1:2 na zápasy

RedakciaŠport23.2.2020

Muži ŠKST Ružomberok nebudú hrať o medaily. Vo štvrťfinále stolnotenisovej extraligy podľahli MŠK VSTK Vranov nad Topľou 1:2 na zápasy.

Ružomberské družstvo do play-off vstupovalo zo šiestej priečky po základnej časti, a tak „vyfasovalo“ tretí Vranov nad Topľou. Po domácom víťazstve 5:2, chalani vykresali aj medailovú nádej, lenže na Zemplíne ťahali za kratší koniec povrazu.

V piatok (21. februára) Vranovčania vyhrali 5:3 a v sobotu rozhodujúci duel 5:4. „Za všetky tri zápasy musím vyzdvihnúť Martina Trusku a Andreja Kaššaya. Žiaľ, v druhom a v treťom stretnutí naša ´trojka´ neurobila ani bod, preto sme nemohli pomýšľať na víťazstvo,“ rozhovoril sa očividne sklamaný hrajúci tréner a prezident ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda, ktorý si tak trochu sypal popol aj na vlastnú hlavu.

V druhom súboji ako tretí hráč nastúpil Tobiáš Pindura, ktorý doma veľmi dobre zahral a v poslednej bitke chcel chalanom pomôcť ich kouč. „Pindura vo Vranove hral nesústredene, podľahol tlaku. V treťom zápase som sa rozhodol to zobrať sám na seba. Žiaľ, prejavilo sa, že málo trénujem. Na poslednú dvojhru za vyrovnaného stavu 4:4, išiel miesto mňa Michal Hodor, no súper na jeho obranu dokázal zahrať. Celkove to bol nádherný zápas, v telocvični bolo 150 divákov, ktorý dávali o sebe vedieť. Je mi ľúto Kaššaya a Truska, zaslúžili by si postup do semifinále,“ dodal Jahoda. V konečnom účtovaní ružomberským mužom v extraligovom ročníku 2019/2020 patrí šiesta priečka.

Ženy ŠKST Ružomberok v sobotu (ešte v základnej časti), obe prekážky komfortne zvládli, vo Valalikoch vyhrali 6:2 a v Belej nad Cirochou, ktorá nastúpila len s dvomi „babami“, 7:0 a na druhej priečke majú bod k dobru na tretie Topoľčany. Viktória Trnava, ktorá obhajuje titul, padla až na štvrté miesto, no ešte nič to neznamená. Chlieb sa bude lámať až v play-off. Na čele tabuľky s plným bodovým ziskom tróni Stolnotenisové centrum ŠKST Bratislava.

Extraliga muži – štvrťfinále: ŠKST Ružomberok – MŠK VSTK Vranov nad Topľou 5:2, Kaššay a Truska po 2, Pindura 1 - stav série: 1:0, Vranov nad Topľou – Ružomberok 5:3, Truska 2, Kaššay 1 - stav série: 1:1, Vranov nad Topľou – Ružomberok 5:4, Kaššay a Truska po 2 - konečný stav série: 2:1.

Extraliga ženy – základná časť: STO Valaliky – ŠKST Ružomberok 2:6, Šinkárová 3, Pisarčíková 2, Kršiaková 1, Orion Belá nad Cirochou – Ružomberok 0:7, Pisarčíková 2, Šinkárová 2 ( 1x wo), Kršiaková 2 (1 x wo).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia