Ružomberskí štvrtáci ovládli hokejový Red Rose Cup

Ružomberskí štvrtáci ovládli hokejový Red Rose Cup

RedakciaŠport11.4.2022

Bol to hokejový maratón, ktorý na Zimnom štadióne S. Mikitu štartoval v sobotu o ôsmej ráno a končil včera približne o tretej hodine poobede. Reč je o turnaji štvrtákov s názvom Red Rose Cup, ktorého víťazom sa stal hokejový poter poriadajúceho MHK Ružomberok.

Klzisko bolo rozdelené vysokými mantinelmi na dve ihriská, na ktorých sa hralo súčasne, a to 2 x 16 minút hrubého času. Aj hodnotenie bolo špecifické, keď zápas mal dva polčasy a za víťazstvo v ňom družstvo získavalo dva body a jeden za remízu. Pri rovnosti bodov prišlo na rad skóre, teda polčasové výsledky.

Áno, je to úplne nový formát,“ pritakal séftréner mládeže MHK Ružomberok Patrik Oravec. „Teraz išlo o próbu, aby v budúcej sezóne už takto mohla fungovať liga štvrtákov a piatakov. Záujem klubov bol enormný. Pôvodne sa rátalo s ôsmimi družstvami, napokon sme počet navýšili na dvanásť. Aj pre všetky deti to bola novinka. Po každej stránke vydarená, všetko klapalo, ohlasy boli len pozitívne.“

Najprv sa hralo v dvoch základných skupinách a potom turnaj pokračoval play-off systémom. Vo finále Ružomberok, ktorý vedie tréner Lukáš Kolovič, zdolal HK mládež Michalovce 4:0 na body. Tretia priečka patrila Dukle Trenčín. Aj keď v tejto kategórii výsledky nie sú prioritou, radosť v domácom tábore bola pochopiteľná a spontánna. „Veľmi sa tešíme z toho úspechu. Malý klub dokázal, že kvalitne pracuje s najmladšou zmenou. Najväčšiu radosť sme mali z herného prejavu chlapcov i celého tímu. Chalani bojovali, dreli a samozrejme, na konci boli veľmi šťastní,“ dodal P. Oravec.

Poradie: 1. MHK Ružomberok, 2. HK mládež Michalovce, 3. Dukla Trenčín, 4. HC Lučenec, 5. MHA Martin, 6. HC 07 Detva, 7. HC Topoľčany 1, 8. HK Spišská Nová Ves, 9. HC Topoľčany, 10. HT MHK 32 Liptovský Mikuláš 1, 11. HT MHK 32 Liptovský Mikuláš 2, 12. HK mládež Michalovce 2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia