Ružomberskí volejbalisti už prepli na beach

Ružomberskí volejbalisti už prepli na "beach"

RedakciaŠport23.5.2020

Zatiaľ sa tu stretávame trikrát do týždňa, ide o juniorské a kadetské kategórie a tiež pár starších žiačok chodí s nami. Od júna už pribudnú samostatné tréningy staršieho a mladšieho žiactva,“ vysvetľoval nám priamo na „placi“, na pieskových kurtoch Fitness centra California na Klačne podpredseda a tréner Volejbalového klubu One Ružomberok Radovan Kalina.

Len vlani v septembri sa šport pod vysokou sieťou oficiálne vrátil do centra dolného Liptova. Počet členov VK One expresne rástol a už sa prehupol cez stovku. Záver prvej sezóny bol obeťou pandémie. Po vynútenej pauze sa chlapci a dievčatá nevrátili do telocviční, ale „prestúpili“ na plážový volejbal, keď práve pod šírym nebom chcú urobiť kus dôležitej prípravy na najbližší súťažný ročník v klasickom „šestkovom“ volejbale.

Hoci na piesku je to ´makačka´, tento druh volejbalu sa u našich členov stretol s veľkou obľubou. Chalani a dievčatá majú kondíciu z telocvične, no tu ešte popracujú na vnútorných a stabilizačných svalových partiách. Navyše, keď sa hrá vo dvojiciach, cibrí to aj koncentráciu. Môžem povedať, že veľmi pekne sa všetci na piesku chytili, naozaj vidno, že im takáto zmena chutí. Súvislé výmeny sú už samozrejmosťou. Na druhej strane, nedá sa ani dvanásť mesiacov vydržať len pod strechou, veď v lete by sme sa tam ´utopili´. Preto chceme v klube ísť podľa modelu, deväť mesiacov v hale a tri vonku,“ pokračoval v piatok (22. mája) pri našej návšteve Kalina, ktorý početnejšiu skupinu ovládol spolu s trénerom a volejbalistom Stanislavom Novákom z Bratislavy, ktorý mu chodí neraz vypomôcť.

VK One na piesku plánuje zorganizovať aj tri-štyri mládežnícke turnaje. „Súťaživosť je dôležitá a zároveň budeme mať možnosť vidieť, ako naša mlaď napreduje,“ podotkol podpredseda klubu.

Kalina nezakrýva, že po rozbehovej sezóne, sa VK One chce v ročníku 2020/2021 posunúť zase ďalej. „Našou ambíciou je prihlásiť kadetov a juniorov do I. ligy. Uvidíme, ako tento zámer vyjde. Vieme, že to bude náročné, išlo by o dvojzápasy počas soboty a nedele.“

Ružomberský klub si zobral do prenájmu "stánok" pre plážový volejbal na Klačne. „S jeho majiteľom Milošom Rousekom to dohodol náš predseda Tomáš Varga. „Máme už za sebou tri veľké brigády a pár menších. V prvom rade išlo o revitalizáciu areálu a prípravu dvorcov, vrátane natiahnutia sietí na otvorenie sezóny. V zušľachťovaní športoviska budeme pokračovať. Ešte nás čaká dosť roboty,“ uzavrel Radovan Kalina.

Úsmevy mladej volejbalovej zmeny doslova od ucha k uchu už pri rozcvičke a očividný hlad po „bechi“ nás len utvrdil, že reštart súbojov pod vysokou sieťou v Ružomberku sa azda až nad očakávanie podaril.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia