Ružomberskí volejbaloví kadeti zostali pred dverami M SR

Ružomberskí volejbaloví kadeti zostali pred dverami M SR

RedakciaŠport24.5.2022

V telocvični Strednej spojenej školy na ul. Scota Viatora v Ružomberku sa konal semifinálový volejbalový turnaj kadetov o postup na majstrovstvá Slovenska v tejto vekovej kategórii. Jeho víťazom sa stalo družstvo VK MIRAD UNIPO Prešov, ktoré spolu s druhým Hamuliakovom postúpilo na „Slovensko“. Domáci tím VK One Ružomberok skončil na poslednom treťom mieste, pričom trúfal si naviac.

Cítime veľké sklamanie. Tento kolektív výkonnostne mal na to, aby si zabezpečil účasť na finálovom turnaji, žiaľ, chlapci nezvládli kľúčový zápas proti ŠK Hamuliakovo,“ rozhovoril sa jeden z dvoch trénerov ružomberských kadetov Tomáš Varga (druhým je Peter Pytel). „Úvodná prehra 1:3 s Prešovom, ma vôbec nemrzela. Silnému súperovi a favoritovi turnaja sme zobrali prvý set a v druhom chalani viedli do polovice. Náš výkon mal veľmi dobré parametre. Hamuliakovo sme však mali jednoznačne zdolať a pocestovať do Bratislavy na majstrovstvá Slovenska. Veľká škoda tohto zápasu. Je to ťažké, keď zo šiestich hráčov na ihrisku sa traja rozsypú. Bolo to o hlavách, išlo o mentálne zlyhanie.“

Cez víkend (28. a 29. mája) sa v Ružomberku uskutoční ešte tretie a zároveň posledné republikové podujatie pod vysokou sieťou, a to majstrovstvá Slovenska mladších žiakov za účasti TJ Slávia Svidník, VKM Stará Ľubovňa, VO 1970 MŠK Púchov, VK Spartak UJS Komárno, ŠVK Tatran Banská Bystrica a poriadajúceho VK One.

Výsledky turnaja kadetov: VK One Ružomberok - VK MIRAD UNIPO Prešov 1:3, Prešov – ŠK Hamuliakovo 3:0, Hamuliakovo – Ružomberok 3:1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia