Ružomberskí žiaci získali slovenský titul

Ružomberskí žiaci získali slovenský titul

RedakciaŠport26.1.2019

Chlapci MFK Ružomberok sa stali víťazmi 17. ročníka Halovej sezóny SFZ mládeže v kategórii U 15. Starší žiaci spod Čebraťa obhájili lanský primát.

Dvojdňový boj o republikový titul za účasti štyroch najlepších tímov, víťazov regionálnych kôl v Púchove vyústil v poriadnu drámu. Ružomberská omladina síce finálový turnaj otvorila prehrou s Prešovom (0:1), ale potom (v piatok) pridala tri víťazstvá, keď v druhom meraní síl zdolala aj reprezentanta Šariša – 3:1.

Druhý hrací deň Ruža na úvod prehrala s Trenčínom (2:3) a v tej chvíli bolo jasné, že už osud nemá vo vlastných rukách. Pred záverečným kolom ju o tri body preskočil prešovský kolektív. Zverenci trénera Ivana Hvoľku v predposlednom dueli nedali Trnave žiadnu šancu (5:2), no potom museli čakať na menší zázrak, či Tatran Prešov nezakopne proti Trenčínu, ktorý v prvom vzájomnom súboji „vyfackal“ 7:0. A ten sa stal, chlapci spod Čákovho hradu vyhrali nad Tatranom 4:3. MFK Ružomberok vďaka lepšiemu skóre zo vzájomných zápasov získal republikový titul pod strechou.

V prvom stretnutí proti Prešovu sme boli nervózni, chalani viac mysleli na obranu. Nepodali sme dobrý výkon, ale potom sem sa rozbehli. Sobotňajšia prehra s Trenčínom nebola dákym prekvapením. AS od zápasu k zápasu výkonnostne rástol a prvý deň mal aj dosť smoly. Chlapci po poslednom stretnutí turnaja mali obrovskú radosť, ako prví bežali zagratulovať Trenčínu k víťazstvu nad Prešovom,“ vravel šťastný Hvoľka.

Ružomberčan Matúš Matej sa spolu s Trnavčanom Alexom Ferenčíkom stal so šiestimi gólmi najlepším strelcom finálového turnaja.

Ružomberské výsledky: MFK – 1. FC Tatran Prešov 0:1 a 3:1, MFK AS Trenčín 6:5 a 2:3, MFK – Spartak Trnava 5:1 a 5:2.

Poradie. 1. Ružomberok 12 b., 2. Prešov 12, 3. Trnava 6, 4. Trenčín 6.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia