Ružomberskí žiačikovia na Christmas Cupe 2019 tretí

Ružomberskí žiačikovia na Christmas Cupe 2019 tretí

RedakciaŠport29.12.2019

Chlapci HOBA Bratislava sa stali víťazmi trojdňového turnaja mladších žiakov (5. ročníka ZŠ) Christmas Cup 2019, ktorý dnes (29. decembra) vyvrcholil na Zimnom štadióne S. Mikitu v Ružomberku. Poter poriadajúceho MHK obsadil veľmi pekné 3. miesto.

Už siedmy raz sme pripravili toto podujatie, ale v novej podobe. Doteraz Christmas Cup patril ôsmakom, keďže ale vyššie žiacke kategórie majú dosť turnajových príležitostí pod zastrešením Slovenského zväzu ľadového hokeja, rozhodli sme sa pre zmenu. S touto kategóriou rátame aj do budúcna,“ rozprával manažér ružomberského klubu a riaditeľ už tradičného vianočného podniku Peter Matejka.

Pôvodne organizátori rátali s ôsmimi účastníkmi, ale celky z Lotyšska a Srbska odvolali svoju štart, a tak zostal poltucet družstiev. „Išlo o zaujímavé rozloženie regiónov, mali sme po dva tímy zo západu, stredu i východu. Keďže klesol počet družstiev, spestrili sme ´deckám´ turnaj viacerými súťažami zručnosti, ktoré pre niektorých chalanov boli úplnou novinkou. Boli to napríklad štafety družstiev, slalom s pukom, samostatné nájazdy či súťaž o najtvrdšiu strelu,“ doplnil Matejka.

Mladí hokejisti HOBA Bratislava dokráčali k prvenstvu úplne suverénnym spôsobom, keď všetkým súperom naložili. „Tri roky som trénoval v Poprade a vlani som so svojim družstvom zavítal aj na ružomberský turnaj. Keď prišla teraz pozvánka do môjho nového klubu, bola hneď opätovaná našou prihláškou. Páči sa mi tamojší ´zimák´, príjemné prostredie a dobrá organizácia,“ vysvetľoval kouč bratislavského tímu Martin Pekáč, rodák zo Spišskej Novej Vsi. „Zobral som zostavu, s ktorou som od začiatku spájal najvyššie ambície. Chlapci od 20. decembra neboli na ľade, takže päť kvalitných zápasov nám prišlo veľmi vhod. Bolo vidno, že sú hladní po hokeji,“ pripojil Pekáč.

Domáca omladina v záverečnom dueli (po troch víťazstvách a jednej prehre) dokonca siahala po druhej priečke. Vo vzájomnom súboji o striebro proti Slovanu Bratislava, ktorý zavŕšil celý program, ale ťahala za kratší koniec povrazu – 1:9. „Čo sa týka posledného stretnutia, išlo o veľké sklamanie. Inak chalani odohrali výborný turnaj. So Slovanom určite už svoje urobila aj únava, veď družstvo len o dvanástich odtiahlo celý turnaj. Slovan, to je veľké meno, tiež obrovská výzva. Všetci sme sa na ´belasých´ tešili. Chlapcom som zdôrazňoval, aby sa tejto značky nezľakli. Musím ale priznať, že Bratislavčania nás prevýšili. Turnaj po každej stránke sa vydaril, bol veľmi vhodným spestrením sviatkov,“ hodnotil tréner MHK Ružomberok Patrik Oravec.

Ružomberské výsledky: MHK – HOBA Bratislava 4:12, MHK – HC Košice 5:2, MHK – HK Spišská Nová Ves 7:2, MHK – Hokejové talenty MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:2.

Konečné poradie: 1. KOBA Bratislava 10 b., 2. Slovan Bratislava 8, 3. MHK Ružomberok 6, 4. HC Košice 3, 5. HK Spišská Nová Ves 2, 6. HT MHK 32 Liptovský Mikuláš 1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia