Ružomberskú ofenzívu vystužil J. Hladík

Ružomberskú ofenzívu vystužil J. Hladík

Ján SvrčekŠport6.9.2023

V MFK Ružomberok v posledných dňoch je naozaj čulý hráčsky pohyb. Začalo to 30. augusta príchodom stopéra Šimona Gabriela z Viktorie Plzeň, pokračovalo v pondelok prestupom „hroťáka“ Tomáša Bobčeka do poľského druholigového klubu Lechia Gdansk a do tretice dnes, bol zase spečatený dvojročný kontrakt liptovského prvoligistu s ďalším Čechom, útočníkom Janom Hladikom, ktorý od jari 2020 pôsobil v Zbrojovke Brno.

Teším sa na nové pôsobisko, veď slovenskú ligu som ešte nikdy nehral. Je to pre mňa nová, veľká výzva. Prichádzam do klubu, ktorý už viackrát štartoval v európskych pohárových súťažiach. Netajím, pýtal som sa na Ružomberok, niektorých českých hráčov, čo sú na Slovensku. Referencie boli len pozitívne. Dozvedel som sa, že ide o stabilný, ekonomicky zabezpečený klub,“ vyhlásil po podpise zmluvy 29 – ročný Hladík, ktorý v seniorskej kategórii prešiel, okrem Brna, viacerými českými futbalovými adresami - Sigma Olomouc, SK Prostějov, SC Znojmo, SK Uničov, FC Viktoria Otrokovice a SK Líšeň. Zo svojej hráčskej kariéry si najviac vážim brnenskú etapu, keďže išlo o prvú ligu. Celkove ma teší, že človek môže robiť to, čo ho baví, teda futbal. Novému zamestnávateľovi chcem pomôcť, aby v Niké lige skončil, čo najvyššie. Myslím si, že som dostatočne pracovitý, tiež veľa toho nabehám a za svoju najsilnejšiu stránku považujem rýchlosť,“ pripojil nový muž v ružomberskej kabíne.

Kouč nášho prvoligistu Peter Tomko, tento transfer len privítal: Hladík v Brne pravidelne hrával prvú českú ligu, čo je dôležitý fakt. Verím, že v tíme dobre nahradí Tomáša Bobčeka. Je to typ skôr agresívnejšieho útočníka, už aj so značnými skúsenosťami. Som len rád, že tak rýchlo sme vyriešili tento dôležitý post.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia