Ružomberský futbalový kouč si robí slinky na kapra i hrachovnicu a maximálne sa venuje 8 - mesačnej ratolesti

Ružomberský futbalový kouč si robí slinky na kapra i "hrachovnicu" a maximálne sa venuje 8 - mesačnej ratolesti

Ján SvrčekŠport23.12.2023

"Konečne budem mať kapra so zemiakovým šalátom," vyhlásil Ondřej Smetana, tréner ružomberských futbalistov, keď sme sa ho spýtali, na čo sa zajtra (24. decembra) najviac teší a pokračoval: "Vianoce mám celkove rád. Pre mňa sú to sviatky, tiež odpočinok, prestávka od roboty, od futbalu. Najviac si cením, že som doma, s rodinou a s ´holkami´. Je to po dvoch mesiacoch prevažne strávených v Ružomberku. Užijem si 8 - mesačnú dcérku, ktorá síce ešte nebude vnímať, čo sa deje. Človek si medzi najbližšími oddýchne, aby sa potom zase pustil do práce."

Nosný chod štedrovečerného menu už kouč Ruže spomenul a ešte "jedálniček" aj skompletizoval: "Polievka bude hrachová. Aj keď manželka ju neje, navyše ani kapra dáko neobľubuje. Nejaké ďalšie tradície však neudržujeme. Určite si pozriem aj klasické české rozprávky, ako napríklad S čerty nejsou žerty, Anděl na horách."

Ostravský rodák, ktorý počas aktívnej hráčskej kariéry pôsobil aj v Belgicku, v Nemecku, v Rakúsku, na Cypre a na Slovenku, si dovolenku nespestrí žiadnym zimným športom, hoci má svoje "koníčky". "Viem lyžovať, takisto som hrával hokej. Sú to moje obľúbené športy, lenže už dáko sa k nim nedostávam. Nie je čas, proste chýba priestor," dodal 41 - ročný kouč spod Čebraťa. Práve s lyžovaním sa Smetanovi vynára aj jeden vianočný darček z detstva. "Dostal som moderné lyžiarky, z čoho som mal veľkú radosť. Neskôr som si pod stromčekom našiel aj kopačky."

Ružomberský Čech je od konca slovenskej prvoligovej jesene doma v Ostrave, Na tejto adrese strávi aj Štedrý deň. Potom má v pláne návštevy svojich i manželkiných rodičov.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia