Ružomberský republikový titul za zelenými stolmi

Ružomberský republikový titul za zelenými stolmi

RedakciaŠport11.6.2022

Starší žiaci ŠKST Ružomberok sa dnes stali majstrami Slovenska v stolnom tenise družstiev, keď vo svojej herni na Žilinskej ceste ovládli republikový šampionát. O titul sa zaslúžili Samuel Arpáš, Jakub Holubčík a Marek Dorník, ml.

Boli sme favoritom, najvyššie nasadeným družstvom a sme veľmi radi, že chalani túto rolu aj zvládli. Pre Samuela Arpáša, ktorý je republikovou jednotkou v tejto kategórii, to bol posledný štart v našich farbách. Pristúpil však k nemu veľmi zodpovedne, presne ako líder tímu. Chlapci svoju cestu zo skupiny až do finále zvládli bez jedinej väčšej zápletky. Z ôsmich družstiev napokon štartovalo len sedem, no čo sa týka organizácie, všetko dobre klapalo, keď nevyskytol sa žiadny problém,“ povedal pre náš portál prezident hostiteľského ŠKST Ružomberok Marek Dorník, st.

Dnešným podujatím sa s ružomberským klubom rozlúčil dlhoročný tréner, tiež niekoľko sezón jeho prezident a v súčasnosti aj reprezentačný kouč kadetov a člen výkonného výboru Slovenského stolnotenisového zväzu Dalibor Jahoda. „Túto zlatú medailu budem mať na pamiatku. Naplnila sa moja 13 – ročná práca v ŠKST Ružomberok. Akurát v prvom zápase, v skupine proti Novým Zámkom som chalanov odkoučoval, potom už všetko zvládli sami. Dnes som v hale odovzdal aj všetky kľúče. Tým sa jedna moja, a pekná etapa skončila,“ uviedol D. Jahoda.

Ružomberské výsledky – v skupine: ŠKST – TTC Nové Zámky A 3:1, ŠKST – STO Valaliky 3:1, ŠKST - TJ Gasto Galanta 3:1, semifinále: ŠKST - STK Devínska Nová Ves 3:0, finále: ŠKST - STK Lučenec 3:1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia