Ružomberský volejbalista A. Petruf už aj so skalpom v Niké Summer Beach Tour

Ružomberský volejbalista A. Petruf už aj so skalpom v Niké Summer Beach Tour

Ján SvrčekŠport12.6.2023

Tohtoročná séria majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale Niké Summer Beach Tour cez víkend pokračovala druhým turnajom v športovom areáli Orlík pri Zvolenskej priehrade. Medzi mužmi triumfoval Ružomberčan Adrián Petruf s Ľubošom Nemcom z Bratislavy. Táto dvojica vo finále zdolala maďarský tandem Bence Tari a Ákos Veress 2:0.

„Áno, je to pekný výsledok, no máme za sebou mimoriadne náročný turnaj. Nezačali sme dobre, naopak, hneď na úvod s prehrou s neskoršími finalistami. Tu ešte bola možná oprava, no ďalšie zaváhanie už neprichádzalo do úvahy. Navyše vo finále sme mali v nohách o jedno stretnutie viac než nás súper, ale podarilo sa, ´požičané´ vrátiť. Postupne sme sa dostali do pohody. Možno v úvode sa pod náš výkon popísal aj fakt, že celý týždeň sme s Ľubošom spolu netrénovali, keďže on sa zúčastnil podujatia Nations Cup 2023 v Nórsku,“ uviedol po krásnom triumfe Petruf.

Víťaz ankety Slovenskej volejbalovej federácie za rok 2022 v kategórii juniorov a v uplynulej sezóne v šestkovom volejbale hráč fínskeho prvoligového tímu Hurrikaani Lolmaa už má za sebou štyri plážové podniky v aktuálnej sezóne. „Najprv sme spolu s Ľubošom Nemcom štartovali v Čechách. V Prahe to bolo druhé miesto a v Opave štvrťfinále. Na prvom turnaji Niké Summer Beach Tour v Trnave 3. a 4. júna sme vo finále podľahli Slovákom Tomášovi Patúcovi a Matúšovi Šímovi,“ zrekapituloval 20 – ročný Petruf doterajšiu beach sezónu. Najbližšie sa Adrián spolu s Nemcom predstavía na treťom podujatí M SR v Bratislave na Patrónke.

Z výsledkov – semifinále: Niemeier, Borbély (Maď.) - Nemec, Petruf 0:2 (- 16, - 14), finále: Nemec, Petruf – Tari, Veress (Maď.) 2:0 (16, 17).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia