Ružomberským futbalistkám to sype

Ružomberským futbalistkám to sype

Ján SvrčekŠport15.10.2023

Tretie víťazstvo 5:1 v rade. Taká je vizitka futbalistiek MFK Ružomberok v posledných troch prvoligových kolách.

Včera bronzový tím predchádzajúcej sezóny týmto výsledkom uspel v Petržalke a predtým doma s GKS regionálna akadémia a tiež v Trenčíne. Vedeli sme, že nás čaká skúsenejšie družstvo, ktoré je poskladané zo starších i mladších hráčok, hoci v tabuľke sa nachádza nižšie. Dobre sme sa na Petržalku pripravili. Dalo sa predpokladať, že súperky prehustia priestor, preto našim zámerom bolo hrať po krajoch. ´Baby´ sa toho aj dobre chopili. Dva góly v prvom polčase družstvo upokojili. Petržalku sme nepúšťali do nebezpečnejších brejkov a zväčša všetko sa odohrávalo na domácej polovici ihriska. V úvode druhého polčasu naše vedenie narástlo na 4:0 a tým dievčatá aj zápas zatvorili. Potom ešte padol piaty gól. Trochu ma mrzí inkasovaný gól, ktorému predchádzali dve naše individuálne chyby. Jednoznačne ale treba povedať, že družstvo zodpovedným výkonom dosiahlo pekný výsledok, pričom v niektorých fázach aj naša hra bola veľmi dobrá, uviedol k bratislavskému vystúpeniu kouč ružomberských žien Jaroslav Súkeník.

V tabuľke, po 9. kole, Ružomberčankám patrí druhá priečka, s bilanciou 7 víťazstiev – 1 remíza – 1 prehra, s dvojbodovým odstupom za úradujúcim majstrom Spartakom Myjava. Samozrejme, teší ma naše postavenie. Dievčatá tvrdo pracujú, čo sa premieta i do výsledkov. Lenže v každom zápase treba našu kvalitu aj potvrdzovať,“ vravel ďalej J. Súkeník.

Do konca jesenného programu ešte zostávajú štyri kolá. Najbližšie (21. októbra) Ružomberok vycestuje do Žiliny, potom doma privíta vicemajstrovský Slovan Bratislava a kalendárny rok zakončí dvomi zápasmi v Prešove a v Trnave. „Vrátane so včerajším stretnutím, z piatich máme štyri vonku. Keď ale chceme mútiť vodu na najvyšších priečkach, musí byť v podstate jedno, či hráme doma, alebo u súperov,“ dodal Jaroslav Súkeník.

FC Petržalka - MFK Ružomberok 1:5 (0:2)

Góly: 75. Kucianová – 12., 31. a 51. Hrúziková, 62. Krivačková, 67. Havalec.

MFK: J. Králiková - Červeňová, Krivačková, Harezníková, Ogureková (46. Adamčiaková), Ťapajáková (60. Šurinová), Kovalikova, Havalec, R. Žihlavníková (60. Líšková), Maslová (69. Nagyová), Hrúziková.

Foto: facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia