Ružomberským tenistkám zostal Čierny Peter

Ružomberským tenistkám zostal Čierny Peter

RedakciaŠport22.5.2021

Vo svojom záverečnom vystúpení v tohtoročnej edícii extraligy ružomberské tenistky prehrali aj v Lieskovci 0:5 a v 8 – člennom pelotóne obsadili poslednú priečku.

Po rovnakom výprasku predtým od Slovana Bratislava, ktorý obhájil titul a Slávie SPU Nitra, družstvo nestačilo ani na „baby“ z obce vo Zvolenskom okrese. „Dievčatá bojovali v rámci svojich možností, nemožno povedať, že by to zabalili, alebo neodviedli všetko. Bolo však vidno, že Lieskovec má hráčky, ktoré pravidelne trénujú a my sme nedokázali s nimi držať krok. Navyše náš káder ešte poznačili aj zranenia, ktoré sa počas extraligového týždňa vyskytli. Postavili sme všetko, čo sme mali,“ konštatoval nehrajúci kapitán ružomberských žien Jaroslav Taraj.

Ani na kurtoch Lieskovského tenisového klubu sa Liptáčkam nepodarilo ukoristiť čo len set, keď uhrali akurát 21 gemov. Vyrovnanú partiu priniesol iba duel Češky v ružomberských farbách Hany Pektorove, ktorá svojej súperke v prvom sete podľahla na päť a v druhom na štyri gemy.

V roku 2017 TK Ružomberok postúpil do elitnej republikovej súťaže. Avšak čo sa týka hráčskeho kádra od tohto miľníka dnes už nezostal a ani kameň na kameni. Veru niekdajšie ťahúňky chýbali. Aj vlani Tarajova partia skončila posledná, lenže v najlepšej osmičke zostala. Nikto vtedy nevypadol, lebo nemal ani kto postúpiť, keďže I. liga bola pre pandémiu koronavírusu anulovaná. Teraz všetko nasvedčuje tomu, že aj na druhom ženskom tenisovom poschodí sa bude hrať a tak vzíde novic ženskej extraligy. Už teraz však otáznik visí nad ďalším osudom tohto tímu spod Čebraťa. Jeho súpiska je bola príliš úzka a krehká.

3. kolo – stretnutie o 7. - 8. miesto: Lieskovský tenisový klub – TK Ružomberok 5:0

Trebuľová – F. Tarajová 6:3, 6:2, Perháčová – Húšťová 6:1, 6:1, Kuzmová – Birčekoá 6:3, 6:0, Bérešová – Šašková 5:2, skreč., Ďarmotiová – Pektorová 7:5, 6:4.

Konečné poradie: 1. Slovan Bratislava, 2. Empire Trnava, 3. Kúpele Piešťany, 4. TK Žilina, 5. Slávia STU Bratislava, 6. Slávia SPU Nitra, 7. LTC Lieskovec, 8. TK Ružomberok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia