S. Arpáš zase dal o sebe vedieť na medzinárodnej scéne

S. Arpáš zase dal o sebe vedieť na medzinárodnej scéne

RedakciaŠport25.5.2022

Mladý stolný tenista Samuel Arpáš (ŠKST Ružomberok) si pripísal ďalší významný medzinárodný úspech. Na turnaji svetovej série WTT Youth Contender v poľskom Wladyslawowe sa v dvojhre v kategórii do 15 rokov prebojoval medzi štyroch najlepších hráčov. Po triumfe v Tunise a semifinálovej účasti v katarskej Dauhe je to tretí najlepší výsledok tohto 14 – ročného talentovaného stolného tenistu v rámci WTT Youth Contender.

Vo vyraďovacej časti mal Arpáš, ako druhý nasadený v úvodnom kole voľný žreb, potom rovnakým výsledkom 3:0 vyradil Nathana Arthura Pilarda z Francúzska i Nemca Kevina Fu. Vo štvrťfinále na jeho rakete zostal Kórejčan Lee Čung-mok (3:2) a zastavil ho až v „štvorke“ Francúz Antoine Noirault (0:3).

„Bol to síce turnaj nižšej kategórie ako tie, na ktorých predtým Arpáš dosiahol popredné umiestnenia, ale tento bol zase kvalitnejšie obsadený. Vo štvrťfinále náš hráč uspel proti jednoznačne lepšiemu súperovi. Trochu ma mrzí, že semifinále prišlo na rad len polhodinu po skončení štvrťfinálového duelu, do ktorého dal všetko. Francúz Noirault je výborný hráč, ale keby Arpáš zopakoval svoj výkon z predchádzajúceho súboja, tak neprehrá. Môžem povedať, že azda okrem Tunisu, kde Samko zdolal aj svetovú jednotku Kurmangalijeva z Kazachstanu, ešte som ho lepšie hrať nevidel,“ uviedol reprezentačný tréner slovenských kadetov Dalibor Jahoda.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia