S. Bomba si prevzal Zlatý odznak SFZ

S. Bomba si prevzal Zlatý odznak SFZ

RedakciaŠport1.3.2023

V kongresových priestoroch Aquacity Poprad sa konala riadna konferencia Slovenského futbalového zväzu (SFZ). V jej úvode si z rúk prezidenta zväzu Jána Kováčika jedenásť osobností „koženej“ prevzalo Zlatý odznak SFZ. Medzi nimi aj ružomberský rodák, bývalý arbiter I. československej futbalovej ligy, kde pôsobil desať sezón a potom delegát, Stanislav Bomba.

„Samozrejme, že ma vysoké ocenenie potešilo. Som rád, že ľudia nezabúdajú ani na nás starších. Je to taká infúzia a zároveň čerešnička na mojej futbalovej lopte. Spolu 46 rokov som potiahol v pozícii rozhodcu, či delegáta. Bol som tiež mentorom prvoligových rozhodcov, takisto školiteľom nových arbitrov. Začínal som ako hráč a mám za sebou aj pozície funkcionára, či predsedu oddielu,“ povedal pre náš portál 72 – ročný S. Bomba, ktorý bol známy tiež svojimi píšťalkami „bombovkami“, či kĺbovými zástavkami. Potom začal zhotovovať aj lopty.

Momentálne naša rozhodcovská legenda finišuje so svojou vlastnou publikáciou Žltá musí, červená môže a čo na to litera? Tá by mala uzrieť svetla sveta v máji t.r. „Myslím si, že to bude dobrý bestseller. O futbalistoch už vyšlo strašne veľa kníh, inak je to s rozhodcami alebo delegátmi. Mojou snahou bolo dať na papier, čo som prežil a čo ma posúvalo dopredu. Viete, každý človek chce sa mať dobre, no niečo treba aj preto obetovať,“ dodal Stanislav Bomba.


© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia