S D. Urbanovou o včerajšej spanilej jazde pod Urpínom

S D. Urbanovou o včerajšej spanilej jazde pod Urpínom

RedakciaŠport20.12.2022

Včera basketbalistky MBK Ružomberok rabovali na banskobystrických Štiavničkách. Zverenky trénera Juraja Suju o osemnásť bodov (68:50) zdolali ďaleko postavami vyššiu Sláviu Banská Bystrica. Týmto dievčatá z Liptova urobili ďalší krôčik, hoci ich zostáva ešte neúrekom, k tomu, aby po tabuľkovej časti súťaže boli na druhom mieste.

Nebol to ľahký zápas, no nikto taký ani nečakal. Je to veľmi cenný a dôležitý výsledok,“ rozhovorila sa 16 – bodová Ružomberčanka Dominika Urbanová. „Snažili sme sa hrať maximálne kolektívne, myslím si, že každá z nás na ihrisku nechala všetko. Bojovalo sa o každú loptu. Našou aktivitou sme súperky donútili k viacerým chybám, čo nám dosť pomohlo.“

Po úvodnej „štvrtke“ bol fibacupový tím na plus štyroch bodoch (15:11), no ďalšie dve desaťminútovky jednoznačne vyzneli v prospech hostiek – 23:8 a 17:9. „V druhej štvrtine sme zlepšili obranu, tiež viac sa nám začalo dariť strelecky. V tomto úseku sa zápas lámal a v tretej časti sme ešte rozdiel natiahli na devätnásť bodov,“ vravela ďalej Urbanová

Dominike sa včera ujali štyri trojky z deviatich pokusov, z toho dve za sebou necelé dve minúty pred prestávkou. „Som rada, že konečne mi začalo padať, no trochu som bola aj naštvaná, že tých presných striel nebolo viac,“ vyznala sa 22 – ročná obvodová hráčka.

Ružomberčanky včera takmer vygumovali najnebezpečnejšiu Banskobystričanku, americkú legionárku Iggy Allenovú, ktorá sa dostala len na osem bodov, pričom v druhom polčase zaznamenala „púhý“ dvojkový kôš. „Veľmi dobrú robotu tu odviedla Andrea Andělová. Keď sa Allenovej nedarilo, snažila sa všetko pretlačiť silou. Lenže ani tak cesta neviedla. S pribúdajúcimi minútami bolo na hráčke vidno aj frustráciu,“ konštatovala Dominika. Ešte menej si „škrtla“ druhá cudzinka „púm“ Chorvátka Jovana Mandičová, autorka šiestich bodov.

Už zajtra (21. decembra) ružomberské družstvo v 13. kole základnej časti Niké extralige o 17. hod. vyzve Young Angels Košice. „Áno, odpočinok je veľmi krátky, no určite v poslednom zápase kalendárneho roka chceme uspieť. Pre mňa to bude špecifické stretnutie, keďže z Young Angels som v lete prišla do Ružomberka,“ dodala Dominika Urbanová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia