S dvomi novými tvárami basketbalovej Ruže

S dvomi novými tvárami basketbalovej Ruže

RedakciaŠport10.8.2022

Hneď na začiatku, teda minulú stredu, sa do prípravy družstva ružomberských basketbalistiek zapojila aj Martina Dovčíková, naposledy hráčka Piešťanských Čajok. „Po štyroch rokoch sa naskytla príležitosť vyskúšať niečo nové, iný vzduch, tiež obohatiť sa o ďalšiu skúsenosť. Som za to len vďačná,“ vyznala sa rodáčka zo Spišskej Novej Vsi, kde aj s basketbalom začínala. „Po skončení gymnázia človek rozmýšľal, ako cestou sa ďalej uberať. Tu je možnosť spojiť šport so štúdiom psychológie na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku,“ pokračovala 19 – ročná, 182 cm vysoká hráčka.

Martina ako mládežníčka hrávala aj za Young Angels Košice a keď jej bolo pätnásť prišla do Piešťan, pričom nastupovala tiež za Starú Turú. Teraz nemalé očakávania spája s novou basketbalovou adresou. „Chcem sa posunúť, ako sa len najviac bude dať, vo svojom osobnom výkonnostnom raste a pomôcť tímu. Tiež zažiť a naučiť sa niečo nové, veď som ešte veľmi mladá. Plne si uvedomujem, že za všetkým je len tvrdá práca,“ odkryla dievčina svoje plány.

V pondelok (8. augusta) do družiny trénera Juraja Suju pribudla ďalšia mladá basketbalistka, 171 cm vysoká Dominika Urbanová z Young Angels Košice. „Ani sami neviem, ako som sa do Ružomberka dostala, prišlo to tak zrazu, z čista jasna. Bolo to niečo nečakané. Nuž, povedala som si, sprobujem. Mojou prioritou je hrávať a samozrejme byť prospešná pre družstvo a v extraligovej tabuľke skončiť čo najvyššie. Zatiaľ som nikde inde nebola, len v košickom klube Nebolo to však tak, že v každom prípade chcem odísť z Young Angels, avšak takáto zmena nemusí byť zlá, naopak, môže mi len pomôcť. Asi také boli moje myšlienkové pochody,“ vravela 22 – ročná rozohrávačka. Urbanová prišla do nového prostredia. „Zažila som akurát trénera Suju na sústredení akademického družstva Slovenska. Sama som zvedavá, ako to všetko vypáli,“ dodala.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia