S Federálnym pohárom sa rozlúčili prehrou s Hradcom Králové

Ján SvrčekŠport28.1.2024

V dnešnom stretnutí o 5. miesto na Federálnom pohári v Piešťanoch basketbalistky MBK Ružomberok podľahli Sokolu Hradec Králové o dvanásť bodov 65:77 a v konkurencii ôsmich družstiev obsadili šiestu priečku.

Český tím v polovici úvodnej štvrtiny viedol 11:3, o chvíľu na to 14:7, no potom prišla 8 - bodová minišnúra Ružomberka, ktorá preklopila skóre na jeho stranu - 15:14. Za tohto stavu sa aj začala prvá malá, dvojminútová prestávka.

V 12. min. na "tabuli" svietil "egál" 17:17, no v ďalšom priebehu, hoci definitívne rozuzlenie prišlo až v poslednej "štvrtke", už bol vpredu len Sokol. Ten o jedenásť bodov (28:18) ovládol druhé dejstvo, a tak na veľkú prestávku išli družstvá za stavu 43:33.

V tretej perióde sa vedenie Hradca Králové dvakrát scvrklo na rozdiel jediného dvojkového koša - 47:45 (25. min.) a 55:53 (28. min.). Ružomberská nádej žila do 33. min. (62:58), potom mu súperky začali odchádzať. Až sa v 39. min. dostali na plus sedemnásť bodov (77:60).

Juraj Suja, tréner Ružomberka: "Dievčatá zápas dobre otvorili, prvú ´štvrtku´ sme vyhrali o bod. Druhá nám ale ušla v obrane, dostali sme 29 bodov, a vtedy sa nám súper vzdialil. V tretej sme hrali výborne, tam sme sa priblížili aj na dva body. Žiaľ, nedokázali sme premeniť štyri-päť voľných pozícií za tri. Naďalej sme sa držali na mínus piatich-šiestich bodov, no v závere už Hradec Králové odišiel."

Sokol Hradec Králové - MBK Ružomberok 77:65 (14:15, 43:33, 60:55)

Najviac bodov Sokol: Zeithammerová 18, Effangová 16, Čuperková 14 - body MBK: Jackovecová 18, Kalizhna 12, Jarošová a Štefančová po 9, Havranová a Buknová po 5, Mikovčáková 3, Hadačová a Ďuratná po 2. Diváci: 41. Rozhodovali: Margala, Kavan, Perečinská. Štvrtiny: 14:15, 29:18, 17:22, 17:10.