S futbalovými maródmi A. Mojžišom a M. Regálim

S futbalovými maródmi A. Mojžišom a M. Regálim

RedakciaŠport20.4.2022

Minulý piatok v stretnutí 6. kola fortunaligovej nadstavby o titul Ružomberok – Slovan (0:0) v 41. min. sa z ihriska porúčal zranený Regáli a do druhého polčasu nenastúpil ani stopér Mojžiš. Trénerovi MFK Petrovi Struhárovi razom z hráčskej mozaiky vypadli dva dôležité kamene.

Už v utorok pred zápasom som mal problémy s priťahovačom na ľavej nohe. V stredu bolo voľno a všetko nasvedčovalo, že je to v poriadku. Nič som nepociťoval ani vo štvrtok na tréningu. Lenže v samotnom stretnutí ma noha už okolo dvadsiatej minúty začal limitovať. Povedal som si, že polčas nejako vydržím, ale po prestávke som už nechcel riskovať, aby sa zranenie nezhoršilo,“ objasnil nám svoje peripetie Alexander Mojžiš.

Opora defenzívy mužstva verí, že v nedeľu v priamej bitke o druhý „flek“ v Trnave, sa vráti na trávnik. „Momentálne sa venujem predovšetkým rehabilitácii a individuálne sa hýbem. Zdá sa, že už je to lepšie, pri chôdzi necítim žiadnu bolesť. Nuž uvidíme, robím však všetko preto, aby som mohol byť v nedeľu k dispozícii,“ doplnil Mojžiš.

Martin Regáli ešte pred svojim striedaním intenzívne komunikoval s „lavičkou“, čo ďalej, či má hracej ploche zostať. Napokon nevydržal ani do prestávky. „Bol to súboj s Kankavom, pri ktorom som si narazil bedro. Myslel som si, že ide len o dákeho ´koniara´ a rozbehám to, žiaľ, bolo to len horšie a horšie,“ vysvetľoval najlepší strelec Ruže. „Včera som ešte netrénoval, no dnes to idem skúsiť. Ešte dobre, že teraz hráme až v nedeľu a so Slovanom bol zápas v piatok. K dispozícii je viac dní na doliečenie. Verím, že všetko stihnem, veď v Trnave nechcem chýbať,“ vravel ďalej Regáli.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia