Š. Gabriel na novej futbalovej adrese

Š. Gabriel na novej futbalovej adrese

Ján SvrčekŠport2.9.2023

Vo včerajšom stretnutí 6. kola futbalovej Niké ligy medzi Duklou Banská Bystrica a MFK Ružomberok (1:1) svoj debut nielen v tíme družiny trénera Petra Tomka, ale aj vôbec na Slovensku, absolvoval pražský rodák, obranca Šimon Gabriel.

Myslím si, že bod zvonku je vždy dobrý. Asi tak som to pochopil za tých pár dní v Ružomberku. Takže, pre nás dôležitý výsledok. Hoci dúfali sme v trojbodový zisk. No, čo som stihol trochu sledovať slovenskú ligu, Banská Bystrica bola v hernom i výsledkovom ´laufe´. Takže, sme radi,“ dal sa po derby cez kopec počuť 22 – ročný stopér.

Po pár tréningoch s mužstvom, Gabriel, takmer hneď ako celý transfer bol spečatený, dostal „flek“ v základnej jedenástke Liptákov.. „Veľmi si túto dôveru vážim. Do Ružomberka som prišiel ukázať, čo je vo mne a zároveň, aj trochu iným spôsobom naštartovať moju ďalšiu futbalovú kariéru. Posunúť ju o niečo vyššie. Dúfam, že smelé predstavy sa budú napĺňať. Samozrejme, treba mi aj hodne pracovať, aby moje výkony boli ešte lepšie, ako včera,“ vravel ďalej bývalý český mládežnícky reprezentant.

Aj keď ružomberské mužstvo veľmi solídne pracovalo v defenzíve, predsa prišlo pomerne dosť okaté zaváhanie, keď rodák z uruguajského Montevidea, ktorý má španielske a švajčiarske občianstvo Enzo Arevalo Acosta z bezprostrednej blízkosti prekonal brankára Liptákov Ivana Krajčírika. Pri inkasovanom góle sme Arevalovi nechali viac priestoru. Myslím si, že to bol brejk, alebo rýchlejšia akcia a my sme zle zareagovali. Lopta mu padla priamo na nohu. Otočil sa a už mal ľahkú pozíciu.“ Takto opísal prvý gólový moment Šimon Gabriel.

Celkove však, z nášho pohľadu, nový muž v drese Ruže odohral veľmi solídny zápas. Nechceme predbiehať, no malo by ísť o vydarený angažmán.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia