Š. Gabriel si váži ružomberský angažmán

Š. Gabriel si váži ružomberský angažmán

Ján SvrčekŠport5.1.2024

Štrnásť zápasov v jesennej časti Niké ligy a vždy kompletné 90 - minútové menu. Taká je stručná vizitka obrancu Šimona Gabriela v ružomberských farbách. Dvadsaťdvaročný Čech pod Čebrať prestúpil až počas rozbehnutej sezóny 2023/2024, keď debut na novej futbalovej adrese si odkrútil 1. septembra v Banskej Bystrici (1:1).

Ako ste využili klubovú dovolenku, prišli na rad aj nejaké zimné športy? - spýtali sme jedného z dvoch legionárov (druhým je útočník Jan Hladík) v kabíne MFK Ružomberok.

"Prestávka nebola dáka dlhá. Pred sviatkami to bol úplný oddych a potom som už začal s individuálnou prípravou, ktorá smerovala k futbalu. Išlo trochu o oživenie fyzičky. Zimné športy neboli súčasťou mojej dovolenky."

Martin Chrien prezradil, že ste si spravili aj výlet do Prahy, o čo išlo?

"Chalani sa ma po poslednom zápase spýtali, či idem do Prahy. Samozrejme, keďže tam bývam, bola moja odpoveď. Nuž a zobral som ich na jeden deň so sebou. Išlo o Martina Chriena a Samuela Lavrinčíka. Dali sme si večeru, posedelo sa a ešte viac sme sa ľudsky zblížili. Som len rád, že mám takých spoluhráčov."

Vráťme sa k futbalu, k jesennej časti, čo by ste povedali?

"Po výsledkovom pôste, ktorý sa začal prehrou v Podbrezovej (0:5), ku koncu prišli celkom dobré výsledky, aj s ťažkými súpermi, ako sú Slovan Bratislava, či Dunajská Streda, navyše vonku. Záver roka bol, podľa mňa, pozitívny. Akurát škoda inkasovaného vyrovnávajúceho gólu v Dunajskej Streda už na konci nadstaveného času. Aj keď sme uhrali pekný výsledok."

Urobili ste dobrý krok prestupom do ružomberského klubu?

"Už pred podpisom zmluvy som bol presvedčený, že ide o správne rozhodnutie. To sa mi len potvrdilo. Vážim si, že Ružomberok vtedy prejavil o moje služby záujem."

Keď mužstvo prevzal tréner Ondřej Smetana, možno povedať, že to bola pre u vás určitá výhoda, keďže už vás viedol vo Vysočine Jihlava?

"Je to také šťastie, keď človek stretne predchádzajúceho trénera. Ja som ich už mal viacerých, tak aj takáto možnosť žila. Na rozdiel od ostatných hráčov, asi o dva dni skôr som vedel, že kto vlastne príde a ako budú vypadať tréningy. To bolo všetko."

Po nástupe nového kouča Ružomberok zmenil aj rozostavenie a vzadu prešil na piatich obrancov, ako ste to vnímali?

"Mňa sa týkal akurát prechod z dvoch na troch stopérov. Takže som spolupracoval s dvomi hráčmi, čo mi len vyhovovalo. Ja sa dokážem prispôsobiť zmenám. A hoci som pravák, som zvyknutý hrať i cez nohu. Všetko hráča iba posúva. Avšak najdôležitejšie je, že pravidelne hrávam."

Do zadných radov sa opäť vrátil aj najskúsenejší hráč kádra Ján Maslo, čo by ste povedali na jeho adresu?

"Sú veci, ktoré sa od Janka môžem aj učiť. Do našej obrany priniesol to najdôležitejšie, súbojovosť. Skvelú prácu odvádza vo vlastnom ´malom vápne´. S tromi mužmi vzadu v strede, to bola len naša výhoda. Myslím si, že sa to pretavilo tiež do výsledkov."

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia