Š. Gerec gólový po piatich mesiacoch

Š. Gerec gólový po piatich mesiacoch

RedakciaŠport21.3.2021

Tak to si veru nepamätám, určite to bolo strašne dávno,“ reagoval po sobotňajšom stretnutí Ružomberka s Michalovcami (2:0) autor otváracieho gólu Štefan Gerec na otázku, kedy v lige naposledy skóroval. V štatistikách sme našli, že písal sa 17. október 2020 a išlo o zápas v Senici, ktorý jeho mužstvo vyhralo 2:1.

Je to nesmierne dôležité víťazstvo, dlho sme boli na negatívnej vlne. Tri body pred reprezentačnou pauzou nám určite veľmi pomôžu, tiež bude väčší pokoj v šatni,“ konštatoval 28 – ročný útočník, ktorý v 63. min. zveľadil Regáliho prienik.

Ruža proti Zemplínčanom ukázala dve odlišné tváre. Takú nesúrodú do prestávky a celkom sympatickú po zmene strán. „V kabíne sme si povedali, že treba pridať, zvýšiť úsilie a byť sebavedomejší. To sa aj podarilo. V druhom polčase sme boli lepší na lopte a začali sme Michalovce prehrávať. Po červenej karte hráča hostí, sme si ešte viac verili a súpera pritlačili. Vedúci gól znamenal nárast sebavedomia o sto percent,“ vravel ďalej spokojný Gerec.

Medzi žrďami premiérovo stál 19 – ročný Jakub Červeň, ktorý z ihriska odchádzal s čistým štítom. „Všetci sme sa snažili Jakubovi pomáhať, podporovať ho, veď to bol jeho prvý štart. Aj tá nula vzadu, vzhľadom na priebeh stretnutia je zaslúžená,“ pokračoval Gerec.

Určite poriadne dostala zabrať takisto psychika hráčov. Veď deň, čo deň sa objavovali noví pozitívni jedinci na covid. „Nebolo to jednoduché, ale snažili sme sa nevnímať, čo sa deje okolo nás. V prvom rade sme sa sústredili na zápas, na svoj výkon a trojbodový plán,“ pripojil jeden z tých skúsenejších členov ružomberskej futbalovej družiny.

Pre Štefana Gereca to bol 127. zápas v našej elitnej súťaži a pätnásta trefa do čierneho, druhá v aktuálnom súťažnom ročníku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia