Š. Gerec zúročil svoje skúsenosti

Š. Gerec zúročil svoje skúsenosti

Ján SvrčekŠport24.5.2023

Dve minúty zostávali do naplnenia riadneho času úvodného dejstva včerajšieho barážového stretnutia o miestenku v prvom predkole Konferenčnej ligy medzi Železiarňami Podbrezová a MFK Ružomberok (0:3), keď Štefan Gerec profitoval z domácej „malej domov“ Špyrku a rutinérsky preloboval súperovho brankára Ludhu, čím hostí posunul do dvojgólového vedenia. „Čakal som, že tá lopta niekde zastane. Nuž a využil som to na zakončenie. Samozrejme, bol to dôvod na veľkú radosť,“ opísal mimoriadne dôležitý moment 30 – ročný ofenzívny stredopoliar Liptákov.

Proti všetkým hráčom stál aj ďalší súper, ihrisko, ktoré bolo pod vodou. Výsledok hovorí, že lepšie ste sa s touto situáciou vysporiadali, čo vy na to?

„Na začiatku ešte bola hracia plocha celkom dobrá, lenže keď vkuse pršalo, voda stála všade. Tak sme si to museli zľahčiť a lopty nakopávať. Presne to nám aj vychádzalo. Domáci chceli asi viac hrať po zemi, čo sa na vode nedalo. Netajím, do Podbrezovej sme prišli s tým, že ideme vyhrať.“

Keďže v druhom semifinále Žilina vyhrala v Banskej Bystrici 1:0, o ´Európu´ sa pobijete právo so „šošonmi“. Možno povedať, že sú priateľnejším súperom ako Dukla?

„Nemyslím si. Žilinskí hráči sú možno mladí, avšak behavejší. Musím si ich hru zanalyzovať a dobre sa pripraviť.“

Z neúspešnej sezóny napokon môže byť úspešná, čo poviete?

„Vedeli sme, že celkove 7. miesto vieme uhrať, to sa aj podarilo. Teraz je to už len o jednom, poslednom zápase. V ňom môže uspieť každý.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia