S. Koreňová má zo Slovenska tri medaily

S. Koreňová má zo "Slovenska" tri medaily

RedakciaŠport21.1.2021

Pandémia koronavírusu výrazným spôsobom zasiahli aj šachovú obec. Po dlhšej vynútenej pauze, ktorá už na začiatku marca 2020 „odstrihla“ šport, v lete sa vyznavači 64 políčok vrátili za stoly, no v októbri prišla ďalšia výluka, ktorá stále pokračuje.

Simone Koreňovej zo sexty na Gymnáziu v Ružomberku, hoci výrazne oklieštený rok, priniesol krásny úspech, a to zlato na domácom šampionáte v Starej Ľubovni. „Išlo o spoločné majstrovstvá Slovenska v troch kategóriách, do 16, do 18 a do 20 rokov. Vyhrala som svoju ´šestnástku´ a v absolútnom poradí mi patrila druhá priečka. Jednoznačne to bol môj top výsledok minulého roka. Ešte som bola aj tretia na majstrovstvách republiky stredných škôl, ktoré sa hrali online,“ rozhovorila sa talentovaná šachistka.

Keď padli turnaje, súťaže družstiev a pandémia prerušila aj tréningy, šachistom zostali predovšetkým počítače. „Bol to zložitý rok, uskutočnilo sa strašne málo podujatí a azda najviac mi chýbali cez víkendy naše ligy, kde hrávam od prvej až po štvrtú. Takže zostali mi iba nejaké online turnaje a dosť som čerpala zo šachovej literatúry, ktorú mám doma. Bez reálneho šachu to však nie je ono. Preto človek nemohol ani dáko napredovať a vyhrať sa,“ pokračovala 16 – ročná dievčina, ktorá reprezentuje Liptovskú šachovú školu.

Momentálne už štvrtý mesiac má kráľovská hra vykolíkovaný len internetový priestor. „Napriek všetkým obmedzeniam, šach ma stále baví, dokonca azda viac než predtým. Samozrejme, najradšej by som bola, keby sme sa zase vrátili do predošlých koľají. Veď naposledy som 3. októbra 2020 absolvovala finálový turnaj Closed Ružomberok a odvtedy je pauza. Ešteže naša Liptovská šachová škola spúšťa svoje online turnaje,“ dodala ružomberská šachistka, ktorá republikové „kovy“ začala zbierať už v útlom veku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia