S lepšími zimnými podmienkami aj biatlonový rozjazd

S lepšími zimnými podmienkami aj biatlonový rozjazd

RedakciaŠport24.1.2023

Postupne sa rozbiehame. Už vyše týždňa máme k dispozícii vlastné trate pod Lúčnym hríbom v Liptovskej Štiavnici. Je to kilometrový bežkársky okruh, ktorý je vhodný pre obe techniky – klasickú i korčuliarsku,“ rozhovoril sa predseda Športového klubu lyžovania a biatlonu (ŠK SKI) Ružomberok Ľuboslav Palguta. „Tu trénujeme tri razy do týždňa, vždy od pätnástej hodiny hodiny. Niektorí naši členovia sem chodia, keď sa im dá, i častejšie, mimo oficiálnych tréningových hodín.“

Diétna zima, samozrejme, urobila tiež škrt v mnohých plánoch ŠK SKI Ružomberok. Jeho ekipa dlho musela čakať, kým „nebíčko“ umožní natiahnuť bežeckú stopu. „Keďže nebol sneh, nechceli sme nič znásilňovať. Nehovoriac už o tom, že aj chrípka u nás poriadne šarapatila. Minulý týždeň som bol len so synom Dávidom na Slovenskom pohári v bežeckom lyžovaní v Dobšinej a teraz sa v sobotu chystáme do Levoče. Už s početnejšou účasťou rátame na Slovenskom pohári biatlonu v Osrblí, 4. a 5. februára dospelých a 11. a 12. februára žiakov,“ pokračoval Ľ. Palguta.

Tiež sme sa dozvedeli, že klub, samozrejme, podľa snehových možností, uvažuje aj s nejakým domácim „podnikom“. „Plánujeme zorganizovať aspoň klubové preteky, no otvorené i pre verejnosť. Veď dosť ľudí, i mimo ŠK SKI chodí sem bežkovať. Našich ´decák´ máme vyše tridsať, plus k tomu dospelí. Už len takto by sme naplnili okolo štyridsať štartujúcich,“ dodal Ľ. Palguta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia