S O. Smetanom o Turecku, o pretlaku brankárov, aj o vytrvalostných lahôdkach

S O. Smetanom o Turecku, o pretlaku brankárov, aj o vytrvalostných "lahôdkach"

Ján SvrčekŠport4.1.2024

Futbalisti MFK Ružomberok, ktorí sa včera ako prví pustili do práce, po lanskej výluke, vycestujú počas prípravy aj za teplom do Turecka.

"Nechcem povedať, že túto destináciu som ja u vedenia vybojoval," reagoval včera (3. januára) na konkrétnu otázku tréner futbalovej Ruže Ondřej Smetana. "Máme v kolektívu veľa mladých hráčov. Tiež je dôležité, aby celý tím sa dával dokopy a spravil aj určitý progres. Preto hráčom chceme poskytnúť kvalitné tréningové podmienky. Takisto im dať najavo, že to myslíme vážne. Keď chceme byť na hráčov nároční, musia byť k tomu i vytvorené podmienky. U nás doma sa určite zase vráti zima a tréningy budú náročné."

Čo s tromi výbornými brankármi (Tomášom Frühwaldom, Ivanom Krajčírikom a Dominikom Ťapajom). Zostanú aj na konci zimnej prípravy traja?

"To je ťažká otázka. Samozrejme, vieme, že tu nás netlačí topánka. Ale tlačí nás na opačnej strane. V bráne máme kvalitu, až pretlak, čo sme radi. Vieme však, že z dlhodobého hľadiska je to ťažké. Zo štvorice brankárov (ďalším je Branislav Sokol, pozn. aut.) určite niekto by sa mal dakde posunúť. Na tom sa pracuje a chceli by sme to nejako vyriešiť. To však nie je iba v našich silách, v našich rukách. Závisí to aj na iných kluboch, na podmienkach. Nejde o jednoduchú vec, ktorú možno len tak ovplyvniť."

Čo sa týka jari, máte už nejaké konkrétne zadanie?

"Nemôžeme sa za nič skrývať. Začnem umiestnením. Skoro všetky tímy chcú skončiť v prvej šestke. Pokiaľ bude tá možnosť, budeme sa o to biť. Čo sa týka herného prejavu, chceme zlepšiť to, čo nás trápilo a od čoho sme ustúpili vzhľadom na to, že prioritou boli výsledky, s cieľom zostať v hre o hornú šestku. Potrebujeme skvalitniť medzihru, postupný útok, mať väčší balans v strede ihriska. Samozrejme, ďalej pracovať aj na tom, vďaka čomu sa získavali body."

Ste zástancov rozvoja kondície aj mimo ihriska?

"Myslím si, že progres by sme tiež mohli urobiť v kondičnej stránke. Aj tomu sa treba venovať. Preto začíname trochu skôr. Takže pôjde o nejaký mix ihriska a behu. Tak trochu zmeníme aj prostredie. Určite však nejdeme stráviť štrnásť dní mimo štadióna. Keďže v tomto smere chceme byť lepším tímom, sú v pláne i výbehy do terénu."

Foto: autor, MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia