S P. Tomko návrat k duelu s majstrom

S P. Tomko návrat k duelu s majstrom

Ján SvrčekŠport28.9.2023

Najviac ma škrie prehra. Niektoré situácie sme mohli aj lepšie dotiahnuť, no v konečnom dôsledku rozhodli veci, ktoré sme my ovplyvniť nemohli.“ Aj takto sa nám dnes k včerajšiemu zápasu so Slovanom Bratislava (1:2) vyjadril kouč ružomberského mužstva Peter Tomko.

Nemohol však vysloviť meno tragéda s píšťalkou Michala Očenáša, ktorý v niektorých momentoch bol dvanástym hráčom „belasých“, pretože za kritiku rozhodcov sa pyká. V 67. min., za stavu 1:1, Očenáš vytiahol domácemu obrancovi Máriovi Mrvovi, po faule na Vladimíra Weissa, ml., veľmi prísnu druhú žltú kartu a tým ho poslal predčasne pod sprchy. Keď si podobný zákrok dovolili bratislavský kapitán Weiss, ml., na Mareka Zsigmunda, takýto trest neprišiel. Aj hráč „belasých“ už mal vtedy žltú kartu. Mladý Vladimír Weiss na ihrisku neustále provokoval a jeho otec zase vyvádzal na „belasej“ lavičke. Podľa Očenáša to nenarušilo "kostolný poriadok".

Vylúčenie Mrvu, bolo takou čerešničkou. Samozrejme, ovplyvnilo ďalší vývoj stretnutia. Keď také mužstvo, ako je Slovan, má o jedného hráča viac, jeho kvalita na kopačkách je ešte väčšia. Navyše, súper sa dostal do vedenia, už nepotreboval vytvárať nejaký tlak. Naši chalani sa však presvedčili, že aj v oslabení, bez jedného muža, dokážu hrať proti silnému Slovanu,“ vravel ďalej tréner Liptákov.

Slovanista a niekdajší (aj) ružomberský futbalista Juraj Kucka, ktorý práve pod Čebraťom vstúpil do vrcholového futbalu, v mix zóne vyslovil aj takéto slová: „Domáci hrali tvrdo, provokovali nás.“ Človek na tribúne však mal úplne iný dojem. „Nemyslím si, že naši hráči boli agresívni, alebo zákerní. My ku každému mužstvu ideme s rešpektom a pokorou. A to očakávame takisto od súperov, ktorí zavítajú k nám. Určite nebudeme čakať, že nás budú búchať a sádzať,“ podotkol P. Tomko.

Ružomberok, ktorý cez leto prešiel menšou revolúciou v kabíne, včera odohral kvalitný zápas. Práve z neho by sa mohol odraziť aj do budúcich kôl. „Toto nám môže dodať ďalšiu energiu. Veď hrali sme proti Slovanu, ktorý k nám prišiel v plnej sile a až do konca zápasu sa musel báť o výsledok. Stretnutie nám ukázalo, že zase sme spravili krok smerom dopredu,“ doložil Peter Tomko.

Foto: autor, Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia