S Piešťanmi pravdepodobne najbližšiu stredu

S Piešťanmi pravdepodobne najbližšiu stredu

RedakciaŠport5.3.2021

Najbližší víkend (6. a 7. marec) pod ženskými košmi bol vyárendovaný pre finálový turnaj Slovenského pohára. Zaúradoval však koronavírus v dvoch extraligových tímoch, v Šamoríne a v Piešťanoch. Preto odložené boli obe stretnutia 4. kola nadstavby o 1. - 4. miesto (Ružomberok – Piešťany a Young Angels Košice – Šamorín), vyžrebované ešte na 27. februára, a nový dátum (20. a 21. marec) dostal aj „pohár“, ktorý bude hostiť košický klub.

Hoci ešte nič nie je definitívne, rysujú sa termíny posledných dvoch zápasov ružomberského družstva v nadstavbovej časti. „S Piešťanskými Čajkami sme pripravení a odohrať zápas najbližšiu stredu, teda 10. marca. Doposiaľ však nemáme stanovisko Hracej komisie SBA a jej hlavnej lekárky Moniky Bartošovej. So Šamorínom, s ktorým sme pôvodne mali hrať 13. marca, by sme sa mohli stretnúť zase ďalšiu stredu, 17. marca a stihol by sa aj Slovenský pohár,“ povedal pre náš portál výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

V rozhodnutí Hracej komisie SBA z 21. februára sa píše, že kluby sú povinné odohrať odložené stretnutia najneskôr do 18. marca. Na 24. marca sú už naplánované úvodné duely 1. kola play-off.

Ružomberské basketbalistky, ktoré za február odohrali len jeden „majstrák“, 21. februára v Košiciach (72:67), sú v plnom tréningovom procese, až na Viktóriu Havranovú, ktorá stále stojí pre natrhnuté väzy v členku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia