S ružomberským parahokejsitom M. Kardošom o Pekingu

S ružomberským parahokejsitom M. Kardošom o Pekingu

RedakciaŠport30.3.2022

Slovenskí hokejisti na sánkach pri svojej premiére na zimnej paralympiáde, skončili v Pekingu, keď prvý raz sa ocitli medzi najlepšími tímami sveta, na 7. mieste.

So slovenským „nároďákom“ v Číne bol aj Ružomberčan Miroslav Kardoš, ktorý tiež výrazne pomohol našej reprezentácii vybojovať si paralympijskú miestenku. Jeden z priekopníkov sledge hokeja na Slovensku sa však z najväčšieho podujatia vo svojej kariéry vrátil trochu smutný. „Strašne som sa tešil na zápasy, žiaľ hneď v prvom stretnutí proti Číne som sa v nejakej piatej minúte zranil. Skĺzol sa mi chránič na lakte, protihráč vystrelil a rovno trafil moje odkryté miesto. Bol z toho opuch ruky, pričom nedokázal som ju ani zohnúť, alebo vystrieť. Na štyri dni sa vytratil cit z dlane. Tá bola úplne stŕpnutá,“ vysvetľoval Kardoš.

Pre nášho reprezentanta predčasne skončil duel s domácim, napokon bronzovým mužstvom, no nemohol nastúpiť ani na ďalšie stretnutie proti Česku (0:3). „Vedel som, že Čína, ktorej sme podľahli 0:7, nás jednoznačne prevýši, lenže tešil som sa na favorita. Zalietal by som si so súperovými hráčmi po ľade. Veď už za ten krátky čas, čo som hral, mal som nejaké zaujímavé strety s Číňanmi. Darilo sa mi ich aj trafiť, veru, nabudenie bolo ohromné. Najviac ma však mrzela absencia v zápase proti Talianom, keď sa prehralo 1:2, po samostatných nájazdoch. V prípade víťazstva by sme my išli do play-off. Proti Česku som v druhej štvrtine išiel sprobovať, čo mi zranená ruka dovolí. Bolo z toho asi sedem mi minút, žiaľ, viac sa nedalo. Prehra 0:3 s Čechmi bola spravodlivá, boli lepší. Hoci nie tak výrazne dakedy, pretože pomaly sa už na našich susedov doťahujeme,“ vravel ďalej Kardoš, o. i. prezradil, že v hale, ako divák, nevynechal ani jeden zápas.

Pekingom sa aktuálna hokejová sezóna pre 37 – ročného obrancu neskončila. „Minulý víkend som odohral posledné dve stretnutia českej ligy za SOHO Olomoučtí kohouti, keď sme v play-off o 5. miesto dvakrát prehrali so Spartou Praha – 1:3 a 1:5. Od soboty do pondelka ma zase čakajú v Dolnom Kubíne tri medzištátne stretnutia s Fínskom,“ dodal Miroslav Kardoš.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia