S Ružou už zarezáva aj S. Williamsová

S Ružou už zarezáva aj S. Williamsová

RedakciaŠport2.10.2019

V utorok ráno sa hlásila na svojej novej basketbalovej adrese 25 – ročná americká pivotka Sherisa Williamsová, nová posila slovenského šampióna pod ženskými košmi. V ten deň aj nakukla do tréningového procesu žien MBK Ružomberok a v stredu (2. októbra) už absolvovala plnohodnotné dve fázy.

Keďže všetko je veľmi čerstvé, zatiaľ môžem akurát hodnotiť našu spoločnú komunikáciu,“ rozhovoril sa kouč basketbalovej Ruže Juraj Suja. „Po tejto stránke mám z hráčky veľmi dobrý pocit. Vyžaruje z nej energia, čo je fajn. Som rád, že v lietadle sa ´nescvrkla´ a blíži sa k avizovanej výške 190 cm, čo je pri jej atletických dispozíciách veľmi slušné. V takýchto prípadoch sa totiž neraz stáva, že ponuka agentov sa trochu míňa realite.“

Suja tiež prezradil, o čom sa s Williamsovou po jej príchode bavil. „Sherise som povedal, prečo do Ružomberka prišla, že potrebujeme podporu pri doskoku, že nehráme dáky hurá systém, takže chvíľu potrvá, kým sa do nášho štýlu začlení. Zvlášť sme hovorili o obrannej fáze. Ona ani veľa nemusela rozprávať o sebe, už po prvých tréningoch vieme, na čom treba popracovať,“ dodal tréner ružomberských basketbalistiek.

Už v sobotu (5. októbra) čaká rodáčku zo St. Louis debut v liptovskom tíme v 2. kole extraligy v Košiciach proti Young Angels. Ako sama povedal, veľmi sa na prvý duel teší. „Bližšie spoznám hráčky i herný štýl družstva. Už sa neviem dočkať,“ pripojila optimisticky naladená Sherisa Williamsová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia