S. Šefčík ide podľa individuálneho rehabilitačného plánu

S. Šefčík ide podľa individuálneho rehabilitačného plánu

RedakciaŠport22.7.2021

Štrnásteho júna otvoril s MFK Ružomberok letnú prípravu, ale od 29. júna nedobrovoľne stojí. V 32. min. prípravného zápasu proti MKS Pogoň Štetín (1:0) počas sústredenia v poľskej Oplenici sa Samuel Šefčík tak zranil, že nevyhnutná bola operácia.

Išlo o súboj v strede poľa, keď som mal loptu na svojej kopačke. Hráč súpera ma nielen fauloval, ale ešte aj priľahol a odnieslo si to koleno. Už v prvej chvíli som vedel, že je zle,“ opísal inkriminovaný moment 24 – ročný stredopoliar, ktorý začiatkom júna, po nitrianskej anabáze podpísal s liptovským klubom dvojročný kontrakt.

Netajím, hlavou mi prebehli aj najčiernejšie myšlienky, či nejde o roztrhnutý predný krížny väz, veď to by bolo takmer po sezóne. Napokon, v úvodzovkách, išlo iba o meniskus. V Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku ma operoval MUDr. Vladimír Masaryk. Veľmi dôležité bolo, že všetko sa riešilo maximálne rýchlo. Klub na druhý deň poslal po mňa do Opalenice auto, aby som mohol čo najskôr absolvovať všetky vyšetrenia a následne podstúpiť atroskopický zákrok.“

Pre hráča to je zatiaľ najvážnejšie zranenie v jeho kariére. „Áno, ide o prvú väčšiu nepríjemnosť. Žiaľ, hneď po zmene pôsobiska. No hľadám v tom aj pozitívum. Zatiaľ som prišiel o mesiac prípravy, no horšie by bolo, ak by k niečomu podobnému došlo počas rozbehnutej sezóny,“ podotkol Šefčík.

Odchovanec Slovana Bratislava, ktorý hrával aj za Senicu, či Jihlavu, už opäť navštevuje ružomberský štadión. „Pomaly začínam chodiť po svojich. Cvičím a intenzívne rehabilitujem. Momentálne ťažko povedať, kedy začnem behať, alebo aspoň klusať. Azda o nejaké dva-tri týždne, uvidíme ako sa noha dá dokopy. Koleno ešte nie je v poriadku, je veľmi citlivé,“ dodal Samuel Šefčík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia