S. Svetlíková vyzdvihla výkon proti Šamorínu

S. Svetlíková vyzdvihla výkon proti Šamorínu

RedakciaŠport5.3.2023

Ružomberské basketbalistky aj štvrtýkrát v aktuálnej sezóne Niké extraligy zdolali ŠBK Šamorín (včera 72:46) a tým si uhájili druhé miesto po tabuľkovej časti. Do play-off družstvo vykročí 15. marca pod svojimi košmi v súboji s Popradom.

Z našej strany to bol veľmi dobrý zápas,“ vyhlásila ružomberská pivotka Soňa Svetlíková. „Od začiatku sme sa snažili o svoju hru, dobre sa bránilo a aj útok vychádzal. Akurát v tretej štvrtine prišiel asi päťminútový úsek, keď v obrane to trochu škrípalo, lenže vrátili sme sa späť a rozdiel zase rástol. Bol to zápase, v ktorom sme nie museli, ale veľmi chceli vyhrať, kvôli výhodnejšej pozícii pred play-off.“

Po troch štvrtinách tabuľa hlásila skóre 33:46, ale už v 31. min. priepasť vyskočila na osemnásť bodov – 33:51. „V poslednej desaťminútovke znovu rýchlo narástol náš náskok a tak šancu mohli dostať i mladé dievčatá,“ vravela ďalej 18 – bodová Svetlíková, ktorá včera odtiahla cez 29 minút a pridala aj deväť doskokov.

Počas týždňa to však v Koniarni nevyzeralo dáko ružovo. „Prvé dni nás trénovalo len osem. Viktória Havranová a Dominika Urbanová boli na antibiotikách. Vo štvrtok a v piatok sa už k nám pridali,“ dozvedeli sme sa ďalej od S. Svetlíkovej.

V Športcentre Samaria však do zápasu nezasiahla Andrea Andělová. „V piatok na tréningu sa zranila. Bolo to pri hre dve na jednu a Andrea nejako zle dopadla. V Šamoríne chcela hrať, lenže v zranenom členku ju pichalo, tak radšej neriskovala. Azda to nebude nič vážne,“ doplnila Soňa Svetlíková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia