S T. Frühwaldom o štyroch fackách

S T. Frühwaldom o štyroch "fackách"

Ján SvrčekŠport4.2.2024

Ružomberský gólman Tomáš Frühwald zatiaľ odchytal v našej najvyššej futbalovej súťaži 21 zápasov, no v jednom inkasoval maximálne dva góly. Včera v poľskom Zabrze, v prípravnom zápase proti Górniku, štyrikrát vyťahoval, v rozpätí 35 minút, loptu z vlastnej siete.

"Áno, to sa mi celkove v Ružomberku stalo prvý raz," pritakal 21 - ročný brankár. "Prvý polčas sa vyvíjal celkom fajn. Skončil bez gólov a bola to vyrovnaná partia. V druhom sme zmenili rozostavenie a domáci ťažili predovšetkým z rýchlych brejkov. Úvodná polovica sa niesla v znamení dodržiavania našich taktických princípov, čo sa aj vychádzalo. No paradoxne, aspoň tak som to videl z bránky, viac príležitostí sme si vypracovali v druhom polčase. V jednom prípade dokonca súper vykopával loptu z bránkovej čiary. Druhá štyridsaťpäťminútovka, aj čo sa týka bránenia, bola ťažšia. Górnik bol častejšie pri našej bráne. Napokon všetko sa zomlelo v rozpätí dvadsiatich minút."

Po prehre v generálke (0:4) sme s Frühwaldom prešli aj k jednotlivým gólovým ujmám. "Ako som spomenul, rozhodli bleskové protiútoky, ktorým zväčša predchádzali naše straty lopty v strede ihriska. Pri jednom góle zase domáci využili trmu-vrmu pred našou bránou."

Bezprostredne po stretnutí hlavný kouč Ondřej Smetana posledný "skúšobný" duel konkrétne nehodnotil. "Tréner za čerstva zápas nerozoberal, povedal, že sa tomu povenujeme budúci týždeň. Akurát podotkol, že sme mali dosť situácií, z ktorých sa malo viac vyťažiť," vravel ďalej strážca ružomberskej svätyne.

Čo sa týka ihriska, hoci išlo len o pomocnú tréningovú plochu, Frühwald o nej hovoril veľmi pochvalne: "Hrali sme v areáli hlavného štadiónu, no nie na hlavnom ihrisku. Na pomocnom, avšak na výbornom prírodnom trávniku. Tri takéto kvalitné futbalové plochy tam susedia vedľa seba."

Foto: Matej Šavol, MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia