S T. Kostadinovom aj o zlomovom okamihu

S T. Kostadinovom aj o zlomovom okamihu

RedakciaŠport24.10.2021

V 7. min. včerajšieho zápasu 12. kola Fortuna ligy FK Senica – MFK Ružomberok (0:2), bol v tutovej pozícii faulovaný stredopoliar hostí Kostadinov, domáci hriešnik Gáč po červenej karte sa expresne porúčal pod sprchy a Ján Maslo výstavným priamym kopom posunul svoj tím do vedenia.

Získali sme loptu v strede poľa, nabehol som si do voľného priestoru a od Dalibora Takáča prišla výborná prihrávka medzi stopéra a ľavého beka. Loptu sa mi podarilo dobre prebrať, no v rozhodujúcej chvíli ma stiahol obranca súpera. Napriek tomu som sa snažil ísť do zakončenie a dať gól. Rozhodca potom všetko vrátil, odpískal faul a Seničana správne vylúčil,“ opísal Tichomír Kostadinov kľúčový moment stretnutia na Záhorí.

Viac než osemdesiat minút ste mali výhodu o jedného muža v poli viac, avšak z nášho pohľadu ste s ňou nenaložili úplne optimálne, čo vy na to?

„Veru, bolo to tak. Mali sme v hlavách, že vedieme 1:0 a každý asi myslel len na rýchly druhý gól. Žiaľ, takýto zámer nevyšiel. Senica v desiatich sa stiahla do defenzívneho bloku a my sme z toho boli trochu nervózni. Chýbala trpezlivosť a nasledovali zbytočné straty lôpt. To bo hlavný dôvod, prečo súper stále žil a my sme jednogólový náskok nepoistili. Dôležité bolo, že vzadu sa udržala nula a napokon prišiel aj ďalší gól. Až ten nás upokojil.“

Možno povedať, že tri body zaslúžene putovali pod Čebrať?

„Nezahrali sme tak dobre, ako pred týždňom proti Pohroniu v Žiari nad Hronom, ale určite. Boli sme lepším tímom.“

Čo si z tohto stretnutia treba zvlášť zobrať do ďalších kôl?

„V ofenzíve musíme popracovať na presnosti. A tiež byť pripravení, ak by sa ešte vyskytla podobná situácia, že súper bude pokračovať bez vylúčeného hráča. Aby sme takúto výhodu inak riešili.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia