S T. Vargom o súčasnom dianí v ružomberskom volejbale

S T. Vargom o súčasnom dianí v ružomberskom volejbale

RedakciaŠport26.1.2023

Volejbalový klub One Ružomberok, ktorý obohatil republikovú mapu pod vysokou sieťou, vznikol v roku 2019. V aktuálnej sezóne má sedem družstiev v súťažiach Oblastného výboru Stred Slovenskej volejbalovej federácie.

U chlapcov sme postavili mladších žiakov v trojkovom a štvorkovom volejbale a kadetov, u dievčat mladšie žiačky takisto v trojkovom a štvorkovom formáte, ďalej staršie žiačky a kadetky,“ rozhovoril sa predseda, tréner a zakladateľ VK One Tomáš Varga. „Kadetom momentálne v tabuľke patrí druhá priečka, ktorá je postupová na majstrovstvá Slovenska. Staršie žiačky po základnej časti pokračujú v nadstavbovej skupine o 1. - 8. miesto. Družstvo mladších žiačok v štvorkovom volejbale vyhralo svoju základnú skupinu bez jedinej prehry. Oba tímy mladších žiakov sú na postupových priečkach. Akurát kadetky a trojkové dievčatá nebudú pokračovať v nadstavbe o účasť na ´Slovenku´. Takže máme sa čím pochváliť, pričom naše ambície sú vždy vysoké. Aj preto tí starší už trénujú od pondelka vkuse do piatka.“

Mladí ružomberskí volejbalisti v súčasnosti využívajú dva športové stánky – telocvične na Základnej škole Klačno a Spojenej škole na ulici Scota Viatora, aj vďaka veľmi dobrej spolupráci s oboma riaditeľmi Mojmírom Šrobárom a Júliusom Brunckom. O celú športovú činnosť sa stará päť trénerov – Tomáš Varga, Peter Pytel, Norbert Hatala, Sofia Hrčková a Lucia Rázgová. „Budúci týždeň by sa naše rady mali rozšíriť o jednu trénerku. Po personálnej stránke je náš chod naozaj dosť zložitý, tu sme na absolútnom strope. Ako príklad uvediem uplynulý víkend. Vo všetkých súťažiach za sobotu a nedeľu naše družstvá odohrali devätnásť zápasov. Nevedeli sme, kde skôr skočiť. Ja každý pracovný deň absolvujem dva-tri tréningy. Pravidelne sa z Klačna, kde vždy riešim tiež nejaké organizačné a technické záležitosti, pretože na škole máme aj dve triedy zamerané na športovo – volejbalovú prípravu, presúvam do mesta, na Spojenú školu. Nie je to nič nové, trénerov je málo a ešte keď nie sú zaplatení,“ pokračoval T. Varga.

Na organizátorskom poli má VK One jeden smelý plán. „Dali sme prihlášku na usporiadanie turnaja U 14 štyroch výberov, a to Bratislavy, Západu, Stredu a Východu, ktorý je naplánovaný na marec. Bola by to takisto dobrá prezentácia klubu. Nuž, uvidíme, koho vyberú, záujemcov je viac, od Púchova až po Starú Ľubovňu. Logisticky to máme všetko pripravené,“ doplnil Tomáš Varga.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia