Š. Žiara prebral štafetový kolík po J. Roštekovi

Š. Žiara prebral "štafetový kolík" po J. Roštekovi

Ján SvrčekŠport24.6.2023

Bol objavom sezóny,“ povedal na adresu Šimona Žiaru, najlepšieho kanoniera VI. ligy, skupiny B, Stredoslovenského futbalového zväzu tréner OŠK Švošov Michal Poništ a svojho zverenca vyzdvihol i za celkový prístup k futbalovým povinnostiam – k zápasom i k tréningom. Dvadsaťjedenročný útočník nastrieľal 27 gólov, a tým výrazne pomohol Švošovcom k prvenstvu v súťaži a postupu do piatej ligy.

Vychádzali sme predovšetkým z kvalitnej obrany, kde ohromnú prácu odvádza môj brat Marek Žiara s Kristiánom Marcoňom. Tí sú tam dlhé roky a veľmi dobre si rozumejú. Ďalšou našou silnou stránkou boli rýchle protiútoky, ktoré ťahal hlavne Martin Dauda a ja som v koncovke profitoval z jeho roboty. Mojou úlohou na ihrisku je byť takou falošnou ´devinou´, teda aj viac stiahnutý a vypomáhať stredovým záložníkom. Ani s bránením nemám problém,“ rozhovoril sa jeden z ťahúňov úspešného kolektívu.

V súťažnom ročníku 2021/2022 sa OŠK takisto pýšil najlepším zakončovateľom, s 31 – gólovým Jakubom Roštekom, ten však celú minulú sezónu kvôli zraneniu chýbal. „Nedalo sa nič robiť, musel som Kuba nahradiť, prevziať jeho rolu a pomôcť mužstvu,“ usmial sa Š. Žiara.

Za povšimnutie stojí, že Švošov oslavoval historický úspech v sezóne, pred ktorom došlo k menšiemu zemetraseniu v kádri. Mužstvo opustilo až sedem hráčov, na čele a hrajúcim trénerom Tadeášom Lackom. „Netajím, aj ako chalani sme rozmýšľali, či to dáko polepíme. No prišli posily a napokon sa vyskladalo výborné mužstvo. Kostru tvorí sedem Švošovcov, tí sa snažia držať celý tím. Veľmi dobrú úroveň mali tréningové jednotky. Sme skvelá partia, navzájom si rozumieme, hráme so srdcom, za svoju dedinu a futbal nás baví. Aj ľudia v obci žijú futbalom, dokonca chodia aj na zápasy vonku,“ vravel ďalej chalan, ktorý ako žiak hrával aj za MFK Ružomberok.

Vo Švošove sa na vyššie futbalové poschodie tešia. „Predpokladám, že cez leto nikto neodíde, naopak, káder sa ešte doplní. Bude to ťažšia súťaž, no verím, že ju zvládneme. Nemalé očakávania spájam i s ďalším ročníkom Slovenského pohára. Bolo by to úžasné, keby po Trenčíne a Ružomberku, prišiel k nám ďalší fortunaligista,“ doložil Šimon Žiara.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia