Šachisti po dvoch rokoch dokončili súťaže

Šachisti po dvoch rokoch dokončili súťaže

RedakciaŠport1.8.2022

V tejto sezóne sa to napokon podarilo. „Sme radi, že sme si mohli konečne zahrať. Hráči sa tešili na každý zápas a po sezóne im bolo stále málo a tak navštevujú ďalšie šachové turnaje“ konštatoval predseda ružomberského šachu Marek Zelnický.

V tomto ročníku Ružomberčania postavili 3 družstvá do 3., 4. a 5. ligy. V tretej lige im utiekla medaila v poslednom kole, kde šachisti nezvládli vyrovnaný zápas v Trstenej a tak nakoniec skončili na 5. mieste tabuľky. Najlepšie sa z ŠK Ružomberok MONTANA darilo Petrovi Ambózimu, ktorý uhral 8 bodov z 10 a Jurajovi Koreňovi, ktorý uhral 5,5 boda zo 7 partií. V štvrtej lige Ružomberčania získali medailu za 2. miesto, kde im k prvej priečke chýbali 2 body. Najlepšími hráčmi ŠK Ružomberok PrintArt boli Roman Hrnčiar a Marek Mrva.

V piatej lige ružomberskému družstvu chýbali 3 body na zlato a tak sa museli uspokojiť aj
s bronzom, kde najlepšie za ŠK InstitutRK bodovali juniori Samuel Jurgoš a Peter Lábaj.
„Sme radi, že sa súťaže dohrali, tréningy bežia, záujem o šach stúpa. Aktuálne máme rozbehnuté šachové krúžky, kde sa nám črtá talentovaná mládež, ktorá už absolvovala svoje prvé turnaje a priniesla si už aj medaile“ zhrnul Zelnický.
Ružomberských šachistov začiatkom septembra čaká 24. ročník OPEN Ružomberok, štart ligových súťaží a práca s mládežou v krúžkoch a turnajoch, ktorú od minulého roka prevzal Emil Konkoľ.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia