Samé zvučné mená na bešeňovskej súpiske

Samé zvučné mená na bešeňovskej súpiske

RedakciaŠport21.7.2020

Od 13. júla 2020 je 38 – násobný slovenský reprezentant, kapitán majstrovskej Ruže zo sezóny 2005/2006, tiež dvojnásobný šampión Nórska s Rosenborgom a muž, ktorý zanechal výraznú stopu aj na tureckej pôde, Marek Sapara hráčom OŠK Bešeňová. „Sme veľmi šťastní, že sa nám do klubu podarilo dotiahnuť takúto osobnosť a ružomberskú futbalovú ikonu. Samozrejme, nemôžeme s Marekom rátať na každé stretnutie. Soboty bude vyťažený na kolách Fortuna ligy ako asistent trénera A mužstva Ružomberka, takisto v nedeľu ho čakajú pozápasové tréningy. Pevne však verím, že niečo odohrá aj za nás. Bezosporu, pôjde i o veľký divácky magnet,“ rozprával hrajúci tréner účastníka V. ligy Jozef Kapláň.

Ešte v zime Bešeňovci ulovili ďalšiu poriadnu „rybu“, takisto člena famóznej družiny spod Čebraťa, ktorá pred štrnástimi rokmi dobyla „double“, Štefana Zošáka, naposledy hráča druholigového Popradu. „Hoci ´Zoši´ zavŕšil svoju profesionálnu kariéru, stále na sebe veľmi zodpovedne, aj individuálne ´maká´. U nás nevynechá jediný tréning a sľúbil sa na každý ´majstrák´. Získali sme tiež ďalšieho hráča zo skúsenosťami z najvyššej súťaže Mária Almaského. V kádri zostal aj exligista Miroslav Božok,“ hrdo pripojil Kapláň.

V predchádzajúcej sezóne, ktorú po jeseni stopla korona, mužstvu od termálnych prameňov patrila v V. lige tretia priečka so ziskom 29 bodov, za Oravskou Porubou (31) a Chlebnicami (29). Čiže už ročník 2019/2020 mala Bešeňová nádejne „odpálený“. Po vystužení kádra sa logicky natíska na jazyk otázka, či teraz bude ambíciou postup. „Nerád hovorím o takto vysokých cieľoch. V prvom rade si chceme schuti zahrať futbal a pritiahnuť na naše ihrisko čo najviac ľudí. Uvidíme, ako sa bude vyvíjať jesenná časť. Výsledky nám ukážu, či môžeme pomýšľať až tak vysoko,“ dodal Jozef Kapláň, ktorý, ako hráč, má za sebou aj zahraničné misie na ázijskom kontinente.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia