Šamorín vykresal nádej, Sujov tím môže ovládnuť nadstavbovú časť

Šamorín vykresal nádej, Sujov tím môže ovládnuť nadstavbovú časť

RedakciaŠport23.2.2021

Keď 22. januára 2021 Piešťanské Čajky v 2. kole nadstavbovej skupiny o 1. - 4. miesto doma zdolali Ružomberok 70:55, tréner hostiek Juraj Suja vyhlásil: „Prvé miesto pred play-off už nemáme vo vlastných rukách. Musíme sa len spoliehať na zakopnutie Piešťan, skôr je to však iba v teoretickej rovine.“ V tom čase Čajky na špici tabuľky mali iba jednu prehru, kým druhý, úradujúci majster z centra dolného Liptova, až tri. A všetko sa zdalo „vymaľované“.

Avšak sobota 20. februára všetky prognózy narušila. Šamorín heroicky pokoril aktuálneho lídra (72:65). Piešťany si tak pripísali druhú prehru a zrazu, „hore“ je všetko otvorené.

V nasledujúcom kole si to medzi sebou v Koniarni rozdajú práve prvé dve družstvá. Ak by Ružomberčanky, ktoré majú zo vzájomných konfrontácií bilanciu jedno víťazstvo, dve prehry a skóre 194:200, svojho rivala pokorili aspoň o šesť bodov, vďaka celkove pomeru bodov, by sa vyšvihli na prvú priečku. Na záver potom Ružomberok vycestuje do Šamorína a Piešťany privítajú Young Angels Košice.

Samozrejme nás teší, že šanca na prvé miesto po základnej časti ožila. Vybojoval nám ju Šamorín. Priznám sa, nečakal som, že zdolá Piešťany, vytiahol však veľmi dobrý výkon v obrane i v útoku. Samozrejme, chceme ponúknutú príležitosť využiť, teda poraziť Čajky potrebným rozdielom a potom uspieť na šamorínskej palubovke, čo tiež bude ťažké. Ideme sa o najvýhodnejšiu pozíciu pred vyraďovacou časťou pobiť. Avšak nič špeciálne do tréningového procesu nezaraďujeme. Pokračujeme vo svojej robote“ vyhlásil kouč ružomberského družstva Juraj Suja.

Už túto sobotu (27. februára) mohli sme byť bližšie k rozlúšteniu extraligovej tajničky na najvrchnejších poschodiach. Zápas Ružomberok – Piešťany bol však odložený kvôli preventívnej karanténe družstva Čajok. S najväčšou pravdepodobnosťou sa odohrá o týždeň neskôr čiže 6. marca. A veru, pôjde oveľa.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia