Sapara: Chceme spraviť všetko preto, aby sme sa vrátili do dvojzápasu

Sapara: Chceme spraviť všetko preto, aby sme sa vrátili do dvojzápasu

RedakciaŠport18.7.2019

Futbalistov MFK Ružomberok dnes (18. júla) čaká mimoriadne náročná bitka, vopred však zbrane neskladajú. V 1. predkole Európskej ligy doma podľahli Levski Sofia 0:2, ale na bulharskej pôde sú odhodlaní zabojovať o postup. Stretnutie, ktoré rozhoduje Banari z Moldavska, má úvodný výkop o 18:30 hod. nášho času. Zápas sa bude hrať v atypických podmienkach pred prázdnymi tribúnami. UEFA totiž zavrela Levski štadión s kapacitou 25 000 miest za rasistické správanie divákov a hádzanie pyrotechniky ešte v minulej sezóne.

Náš pohárový zástupca včera z Popradu priletel o jedenástej hodine tamojšieho času do dejiska stretnutia a večer absolvoval tréning vo Vivacom aréne.

„Prišli sme do veľkého klubu. Dýcha to tu históriou. Musím sa priznať, že ako mladý som bol fanúšikom bulharského futbalu. Ten v deväťdesiatych rokoch patril do absolútnej špičky. Prišli sme na pôdu, kde z každého štvorcového metra vidno, že sa tu odohrávali veľké zápasy. My však nastúpime proti Levski Sofia v súčasnosti,“ povedal na včerajšej predzápasovej tlačovej konferencii kouč Ruže Ján Haspra.

Liptáci pred týždňom po dvoch šokujúcich úderoch prvý vzájomný súboj výsledkovo nezvládli, ale ich nádej stále žije. „Mužstvo musíme nastaviť presne tak ako na prvý duel. Chceme spraviť všetko preto, aby sme sa vrátili do dvojzápasu. Veľa môže zmeniť strelený gól, určite by súpera vyviedol z pohody a z jeho koncepcie. Základom musí byť zodpovedná obrana, aby sme už neinkasovali. Treba byť však nebezpeční aj pred súperovou bránou. V domácom stretnutí bolo dosť pozitívnych vecí, lenže mužstvo dostalo dva zbytočné góly. Takisto hráči sa málo dostávali do koncovky,“ povedal pre náš portál Hasprov asistent Marek Sapara.

Aj šéf ružomberskej šatne Ján Maslo si dobre uvedomuje, že východiskovú pozíciu pred odvetou nemožno označiť za ideálnu. „Do druhého zápasu nejdeme s bohvieakým výsledkom, musíme dobiehať manko, ale zbrane neskladáme. Potrebujeme vzadu hrať na nulu a streliť prvý gól. Nebude to jednoduché, ideme sa ale pobiť o 2. predkolo.“ Pred prázdnymi tribúnami kapitán MFK ešte nikdy nehral. „Bude to moja premiéra. Svojim spôsobom zvláštny zápas, ale pre nás by to mohla byť výhoda. Pred týždňom sme v prvom polčase Levski dobre presovali, dokázali sme súpera aj zatlačiť, na tom by sme mali stavať aj v odvete,“ dal sa počuť pre zijemvrk.sk stopér Ján Maslo.

Predpokladaná zostava MFK: Krajčírik – Čurma, J. Maslo, Jonec, Mojžiš – Qose, Kostadinov, Takáč, Hašek, Gál-Andrezly – Gerec.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia