Sedemnástka zatiaľ drží v ruke zemiak a šestnástka je prvoligovým lídrom

"Sedemnástka" zatiaľ drží v ruke "zemiak" a "šestnástka" je prvoligovým lídrom

RedakciaŠport7.12.2022

V prvej lige mladších dorastencov U 17 futbalistom MFK Ružomberok patrí štvrtá priečka s 29 – bodovým ziskom. Štrnásťčlenný pelotón vedie Slovan Bratislava (34 bodov), pred Žilinou (31) a Trenčínom (31). „Šestnástka“ spod Čebraťa sa stala jesenným majstrom (36 bodov), pričom druhý je Trenčín (33 bodov) a tretia Žilina (32). Jednoznačne možno konštatovať, že z pohľadu klubu, ktorý veľkú pozornosť venuje svojej mládežníckej akadémii, ide o veľmi príjemné fakty. Hoci „sedemnástka“ kľudne mohla zimovať i druhá.

Aj družstvo U 17 (9 víťazstiev – 2 remízy – 3 prehry, skóre 41:19) malo výborný rozjazd, keď po šiestich „majstrákoch“ sa pýšilo piatimi trojbodovými ziskami a jednou remízou. Potom prišla prvá prehra v Trenčíne (1:3) a ďalšie dve v závere jesene, v domácich dueloch so Žilinou (0:2) a so Slovanom Bratislava (1:3). V streleckej tabuľke sú najvyššie Lukáš Dvorský a Leopold Mizerák so šiestimi „trefami“.

Tadeáš Lacko, tréner U 17: „Trošku mám také zmiešané pocity. Myslím si, že s družstvami, ktoré zimujú nad nami, sme mali naviac. V stretnutiach proti Slovanu a Žiline chalani dlhšie zápasové pasáže boli dominantnejší. Inak, môžem povedať, že vládne spokojnosť, aj s predvedenou hrou. Zvlášť sme sa snažili našim mladým hráčom vštepiť, aby im futbal chutil. Prvá ´polka´ sezóny, keď sme boli kompletní, bola naozaj veľmi dobrá.“

Mária Čírová spieva známa skladbu Unikát. „Pomaly padá dážď, čas uniká. Snažím sa zachovať svoju tvár…“ Pokojne by však mohla nôtiť aj o ružomberských mladších dorastencoch U 16. Bez jedinej prehry cesta jeseňou (s jedenástimi víťazstvami a s tromi „egálmi“) je zase menším unikátom „koženej“. Polčasovým kanonierom MFK je Patri Jevoš (11 gólov), pred Adamom Tittelom (9).

Miroslav Latiak, tréner U 16: „V tíme nemáme dáke obrovské hviezdy, ale chalani bojujú jeden za druhého. Kolektív je veľmi súdržný a disciplinovaný. Všetkých jedenásť hráčov na ihrisku, vrátane brankára, si plní svoje úlohy v útoku i v obrane. Asi najdôležitejšie bolo naše víťazstvo v Trnave nad Spartakom (3:1), ktorý pred sezónou mnohí považovali za lídra. Potom nás už asi všetci začali brať naozaj vážne.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia