Sedemnástka zo Žiliny v príprave Ruže

"Sedemnástka" zo Žiliny v príprave Ruže

RedakciaŠport10.1.2021

Je „benjamínkom“ v kabíne A mužstva MFK Ružomberok. Vlani 16. augusta Jakub Luka dovŕšil len sedemnásť rokov.

Pochádzam z Oravy, z Klinu, z malej dedinky pri Námestove, kde som v šiestich rokoch začínal s futbalom. Tu som hrával do kategórie U 13 a potom prišiel prestup do Žiliny,“ prezradil o sebe 193 cm vysoký chalan, člen reprezentačného výberu do 18 rokov.

Jedného dňa mi volal manažér, že je takáto ponuka. Dlho som nad týmto krokom rozmýšľal, nebolo to ľahké rozhodovanie, no napokon sa všetko zomlelo strašne rýchlo. Bolo to v priebehu predchádzajúce víkendu. Myslím si, že v Ružomberku skôr dostanem v lige šancu ako v Žiline a to zavážilo,“ vysvetľoval Jakub, ktorý s prijatím v novej kabíne bol maximálne spokojný.

Chlapec má jasnú predstavu, čo chce dosiahnuť na novom futbalovom pôsobisku. „Svojou pracovitosťou sa budem snažiť vybojovať si miesto a hrať najvyššiu súťaž.“

V Žiline Luka navštevoval Osemročné športové gymnázium a v škole chce samozrejme aj pokračovať. „Vybavujem si individuálny študijný plán, aby som mohol stíhať povinnosti na jednej i druhej strane,“ povedal pre náš portál mladučký obranca.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia