Šéf LFZ I. Repa si želá sezónu 2020/2021 oficiálne zatvoriť

Šéf LFZ I. Repa si želá sezónu 2020/2021 oficiálne zatvoriť

RedakciaŠport20.3.2021

Ak by nebola pandémia, čo nevidieť už by sa o slovo hlásili aj súťaže pod kuratelou Liptovského futbalového zväzu. Nenaplnila sa pôvodná túžba, že jesenné manko tímy dobehnú skrátením zimnej prestávky a zatiaľ ani nič nenasvedčuje, aby v najbližšej dobe došlo k reštartu amatérskych a mládežníckych súťaží.

Nešťastní sú hráči i diváci, „kožená“ na dedinách už dlho chýba. Navyše amatéri pre prísne opatrenia nemôžu ani trénovať. Široká futbalová rodina trpí. Covidové čísla sú však také, aké sú.

Za štandardných podmienok by sa už ľudia tešili na víkendy, na jarné zápasy, na súboje o postup, či zotrvanie v súťaži. Súčasná vážna epidemiologická situácia nám neumožňuje v stanovenom termíne dostať mužstvá a družstvá na hracie plochy. Bol by som však veľmi rád, ak by sa nám podarilo odohrať zostávajúce zápasy z jesene a pridať aspoň pár jarných kôl,“ uviedol šéf Liptovského futbalového zväzu Igor Repa.

V sezóne 2019/2020 jesenný diel v kompletnom móde dobehol do svojho cieľa, lenže jarnú edíciu korona úplne vyzmizíkovala. „Novelizovaný súťažný poriadok dáva možnosť sezónu uzatvoriť ako regulárnu a nie anulovať, keď sa odohrá aspoň polovica stretnutí. Tým by sme spoznali postupujúce i zostupujúce tímy. To je najdôležitejšia zmena oproti predchádzajúcemu ročníku,“ pripojil Repa.

Sezóna, bez ohľadu na počet zostávajúcich kôl, by sa mala dohrať do 30. júna 2021.

Čo sa týka „dospelákov“ v rámci LFZ, v šiestej lige je na čele Liptovský Ján 25 bodov (11 zápasov), druhá Liptovská Teplá 22 b. (10 zápasov) a tretí Važec 22 b. (10 zápasov).

Siedmu ligu ovládajú Hybe 27 b., pred Beňadikovou 25 b. a Černovou 25 b., pričom všetky mužstvá odohrali rovnaký počet 11 stretnutí.

V ôsmej lige má po 11. kole k postupu najsľubnejšie našliapnuté Hrboltová (29 b.), druhá priečka patrí Liptovskému Trnovcu (23) a tretia Hybiam (20).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia