Šéfom kabíny pri double bol Marek Sapara

Šéfom kabíny pri "double" bol Marek Sapara

RedakciaŠport28.5.2021

V majstrovskej ružomberskej sezóne 2005/2006 kapitánska páska zdobila rukáv stredopoliara Mareka Saparu, ktorý pod Čebrať prišiel v roku 2002 z 1. FC Košice.

Celý súťažný ročník bol veľmi pekný a vydarený. V Ružomberku sa vtedy zišla skvelá partia, najprv sme získali Slovenský pohár, potom aj titul, čiže ´double´. Za oboma úspechmi stála výnimočná kabína. Starší i mladší hráči veľmi dobre medzi sebou vychádzali, na ihrisku i mimo neho. Fungovalo to doslova ideálne. Ak by dakto pred sezónou zahlásil, že budeme majstri, určite by mu ľudia neuveril,“ rozprával Sapara, ktorý v tom čase mal 24 rokov.

Keďže Ruža už v predposlednom kole (27. mája 2006) využila svoj majstrovský mečbal, jasným víťazstvom v Banskej Bystrici nad Duklou (5:0), prvý diel osláv vypukol na štadióne pod Urpínom. Na banskobystrické Štiavničky prišli priaznivci MFK na viacerých autobusoch a osobných autách, aby svojim miláčikom vytvorili pravú domácu kulisu a potom spolu s nimi si s nimi užívali historický miľník „koženej“ v centre dolného Liptova.

Oslavovať sa začalo hneď na trávniku, po záverečnom hvizde na ihrisko vbehli početní naši fanúšikovia. Ošiaľ radosti pokračoval v kabíne, kde strieľalo šampanské. Cesta domov mala pár zastávok na benzínkach, aby sme doplnili zásoby. Strašne veľa ľudí nás čakalo na vlastnom štadióne. Išlo o obrovské ovácie. Neskôr sme sa pomaly autobusom, keď nás sprevádzal rozradostnený dav, presunuli do Café Efektu. Peši by sme sa tam asi ani nikdy nedostali, ľudia nás nechceli ani pustiť. V tamojšom podniku všetko vyvrcholilo,“ pokračoval Sapara.

Ružomberok nielenže ovládol (so šesťbodovým náskokom pred Artmediou Petržalka) prvoligový pelotón, no pýšil sa tiež najproduktívnejším útokom (65 nástrelov) a najlepšou obranou (28 inkasovaných gólov). „Áno, sú to pekné čísla. My sme však nerátali góly v súperovej alebo v našej bráne. Boli sme predovšetkým nastavení hrať dobrý futbal. Keďže ľudia na štadión chodili v hojnom počte, asi sa nám to aj darilo,“ doplnil Sapara, ktorý 38 – krát obliekol reprezentačný dres a klubový titul získal aj nórskym Rosenborgom.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia