Semifinálová séria pokračuje druhými súbojmi

Semifinálová séria pokračuje druhými súbojmi

RedakciaŠport28.3.2023

Zajtra (29. marca) sú na programe odvetné zápasy 2. kola play-off Niké extraligy basketbalistiek. V semifinále o 18:00 hod. Slávia Banská Bystrica nastúpi proti MBK Ružomberok a o 19:30 hod. Young Angels Košice vyzvú Piešťanské Čajky. V oboch dvojičkách, po sobote, hosťujúce tímy vedú 1:0 na zápasy.

V nedeľu dievčatá absolvovali regeneráciu, včera sme mali dve ľahké tréningové jednotky, plus video. Ukázali sme si nejaké veci, aby sa hráčky videli. Dnešné dopoludnie bolo na dobrovoľnej báze a večer je spoločný tréning,“ vravel pre náš portál hlavný kouč Ruže Juraj Suja.

V prvom semifinálovom súboji sa MBK musel zaobísť až bez troch maródok – Lucie Hadačovej, Dominiky Urbanovej a Natálie Uramovej. „Hadačová určite nebude k dispozícii, Urbanová možno a v prípade Uramovej uvidíme, v akom rozsahu. Navyše črtá sa ešte absencia Danici Ďuratnej, ktorú kvária problémy s chrbtom,“ vravel ďalej J. Suja.

V prvom semifinálovom dueli Ružomberčanky prehrali 57:77, keď "žil" do 33. min. „Na naše pomery a na použiteľný káder, to bolo celkom fajn. Zvlášť sa ale musíme vyvarovať stratených lôpt. Dvadsať päť, to je príliš veľké číslo,“ dodal tréner liptovského kolektívu, ktorý určite zajtra bude chcieť využiť aj ďalšie poznatky zo soboty. Avizoval to hneď po prvej konfrontácii. Nuž, a zostáva len veriť, že tentoraz z píšťaliek strážcov pravidiel nebudú zaznievať falošné tóny.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia