Seriál mládežníckych šampionátov pod deravými košmi

Seriál mládežníckych šampionátov pod deravými košmi

RedakciaŠport2.7.2020

Tri družstvá MBK Ružomberok čakajú záverečné turnaje majstrovstiev Slovenska v mládežníckych kategóriách – staršie minižiačky (trénerka Iveta Bieliková), žiačky (Anton Panis) a mladšie žiačky (Anton Panis). Ruža v boji o republikové tituly mohla mať dokonca štyroch svojich zástupcov, no SBA počas pandémie zrušila vyvrcholenie súťaže u mladších minižiačok (Igor Vanko), ktoré takisto si vybojovali právo účasti. Štyri výbery na „Slovensku“, to by už bol už miľníkový zápis do klubových análov.

Z ružomberských družstiev sa ako prvé na „republike“ predstavia staršie minižiačky, ktoré v Košiciach (tu sa uskutočnia turnaje vo všetkých chlapčenských a dievčenských kategóriách) začínajú už zajtra (3. júla). Mladé „žabky“ si na úvod (o 14. hod.) zmerajú sily s Juniorom Nitra. V pondelok (6. júla) otvoria svoje M SR žiačky a mladšie žiačky prídu na rad 13. júla.

Vlani najvyššie dosiahli Panisove mladšie žiačky (U 13), ktoré sú momentálne už žiačky (U 14), keď získali strieborné medaily.

Kategórie M SR s ružomberským zastúpením

Staršie minižiačky (3. - 5. júla): Young Angels Košice, ŠŠK Basket Stará Ľubovňa, MBK Ružomberok, BKM Junior UKF Nitra, MBK Stará Turá, AKAPO Lučenec, ŠBK Šamorín, CBK Minibuseuropa Košice, žiačky – U 14 (6. a 8. júla): Young Angels U 14 Košice, Piešťanské Čajočky, ŠBK Green Šamorín, BAM Poprad, MBK Ružomberok, BA Čaňa, BK AŠK Slávia Trnava, mladšie žiačky (13. a 15. júla): BKM Petržalka, BK AŠK Slávia Trnava, ŠBK Green Šamorín, MBK Ružomberok, Young Angels 13 Košice, MBK Stará Turá, BKM ŠKP Banská Bystrica, Young Angels 12 Košice.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia