Šesťbodový duel pri Žitave

Šesťbodový duel pri Žitave

RedakciaŠport19.2.2021

Bude to duel dvoch susedov fortunaligovej tabuľky. Zajtra o 14. hod. piate 24 – bodové Zlaté Moravce (6 víťazstiev – 6 remíz, 7 prehier) vyzvú šiesty Ružomberok, ktorý má o bod menej (5 – 8 – 6). Oba tímy pre základnú časť majú jasný cieľ – preraziť do horného tucta. Kým futbalisti spod Čebraťa to od spustenia nového modelu, teda od súťažného ročníka 2017/2018, vždy dokázali, v prípade ViOn – u by to bol historický miľník.

Hoci ide ešte len o tretie kolo od konca základnej časti, pre obe mužstvá to môže byť aj zápas jari. „Čaká nás veľmi dôležité stretnutie, ak ho zvládneme, budeme oveľa bližšie k prvej šestke, než sme momentálne,“ vyhlásil kouč MFK Ružomberok Ján Haspra. „Všetko podriadime tomu, aby sa mužstvo presadilo strelecky a zároveň bude našou úlohou vzadu zopakovať nulu z predchádzajúceho zápasu so Slovanom. Zlaté Moravce vyskladali veľmi dobrý tím, preto nechápem, že slovenská verejnosť je stále zaskočená ich výsledkami v súťaži. Väčšinu hráčov tam veľmi dobre poznám. V mojich očiach ViOn patrí k najlepším mužstvám v našom prvoligovom pelotóne. Čaká nás mimoriadne ťažký duel, hlavne psychicky náročný, veď súperom pôjde oveľa.“

Moravčania jar otvorili prehrou v Žiline (1:4), keď mužstvu chýbal vykartovaný 11 – gólový kanonier Balaj. Ruža vydrela bezgólovú remízu so Slovanom. Minulú sobotu síce neskórovala, no dosiahla výsledok, ktorý sa ráta. Pri Žitave však bude nevyhnutné ukázať inú, jednoznačne produktívnejšiu ofenzívu. „Samozrejme, ako útočník sa chcem strelecky presadiť, no nie je to iba o mne, ale o celom kolektíve. Všetci musíme na ihrisku odvádzať to, čo od nás tréner vyžaduje. Do Zlatých Moraviec ideme s cieľom zabodovať,“ rozprával v aktuálnej sezóne zatiaľ šesťgólový ružomberský zakončovateľ Martin Regáli, ktorý takisto vyzdvihol kvality súpera. „Majú tam zakončovateľa Filipa Balaja, Davida Hrnčára, Tomáša Ďubeka i ďalších výborných futbalistov, ktorí v jeseni hrali vo veľmi dobrej forme.“

Káder ViOn - u, ktorý vedie tréner Ľuboš Benkovský, počas zimy zostal pokope. Zimnú prípravu mužstva však narušil COVID-19 a následná karanténa celého mužstva, po tom, čo bolo nakazených štrnásť hráčov a traja členovia realizačného tímu.

Prvá tohtosezónna konfrontácia skončila ružomberským víťazstvom 2:1, keď v domácom tíme sa gólovo presadili momentálne už exružomberčania Kmeť a Almási.

Hosťom budú chýbať traja maródi Kochan, T. Bobček a Takáč. Ostatní hráči by mali byť v poriadku.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 17 výhier, 7 remíz, 6 prehier, skóre: 63:35.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia