Šestnástka spod Čebraťa ovládla prvú ligu

"Šestnástka" spod Čebraťa ovládla prvú ligu

Ján SvrčekŠport27.5.2023

Mladší dorastenci U 16 MFK Ružomberok sa stali víťazmi I. ligy. Družstvo spod Čebraťa dnes v poslednom kole súťaže vyhralo nad Dunajskou Stredou 1:0 a tým ovládlo konečnú tabuľku s trojbodovým náskokom pred MŠK Žilina.

Mladá futbalová zmena pod vedením trénera Miroslava Latiaka dosiahla bilanciu 23 víťazstiev – 3 remízy a 2 prehry, pri skóre 61:10.

Dnes ružomberská „šestnástka“ potrebovala získať minimálne bod, lebo dalo sa čakať, že Žilinčania si v Poprade splnia rolu favorita, čo sa aj stalo, keď vyhrali 8:0. „Hrať na 0:0 by bola samovražda. Preto od začiatku zápasu sme išli za gólom. Keď sa nám ho podarilo desať minút pred koncom streliť, už som veril, že titul neunikne. Veď doma sme za celý súťažný ročník inkasovali jediný gól,“ vravel M. Latiak.

Bola to však mimoriadne náročná partia. „Dunajská Streda sa prezentovala ako kvalitný súper. Od začiatku však bolo vidno, že my chceme viac vyhrať. Nevypracovali sme si dáko veľa šancí, hostia kompaktne bránili. O ten gólik sme ale boli lepší,“ dodal domáci kouč.

Do poslednej chvíle bola v hre o medailovú pozíciu aj „sedemnástka“ Ružomberka, lenže po prehre s Dunajskou Stredou (2:3), skončila štvrtá.

Starší dorastenci MFK vyhrali v Dunajskej Strede 5:0 a sezónu zavŕšili na 5. mieste.

Výsledky – starší dorastenci (U 19): DAC Dunajská Streda – MFK Ružomberok 0:5 (0:1), Jendroľ, Hazucha, Krištof, Bujňaček, Švehla, mladší dorastenci – U 17: Ružomberok - Dunajská Streda 2:3 (1:3), Puzder, Klima, U 16: Ružomberok - Dunajská Streda 1:0 (0:0), Jevoš.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia