Sestry Andělové na dvoch stranách ihriska

Sestry Andělové na dvoch stranách ihriska

RedakciaŠport20.11.2022

Andrea Andělová, nar. 21. marca 1996 (MBK Ružomberok), 30:30 odohraných minút, 20 bodov, z toho 5 trojok – Gabriela Andělová, nar. 21. marca 1996 (Piešťanské Čajky) 35:34 hod., 17 bodov, z toho 3 trojky. Takto vyznel včera sesterský mikroduel v Niké extralige basketbalistiek, v zápase, v ktorom Ružomberčanky podľahli Piešťanom 66:82.

Myslím si, že sme odohrali oveľa lepší zápas než prvý v Piešťanoch. Teraz sme vydržali do 35 min. Chceli sme sa ukázať v čo najlepšom svetle. Musíme ale minimalizovať straty, potom to bude ešte lepšie,“ vravela Andrea, ktorá proti majstrovi mala (zatiaľ) svoj najlepší palebný deň v ružomberskom drese. „Už som sa nebála strieľať a zobrala som to na seba. A vyšlo mi to. Tie koše boli kolektívnym výsledkom, veď ´baby´ mi dobre prihrávali.“

Piešťanská Andělová priznala, že nečakala žiadnu ľahkú partiu. „Na palubovku sa išlo s tým, že pôjde o hodne tvrdý zápas. Bolo aj dosť faulov, veď dve domáce hráčky sa dostali až na päť osobných chýb. My sme tri dohrali na štyroch. Rozhodcovia možno pískali aj fauly, ktoré ani neboli. No to je jedno. So sestrou sme mali dobrý súboj. Ona vyhrala na body, ale vyfaulovala sa, no ja som dohrala do konca. Takže to bolo také rovnocenné. Myslím si, že obe sme hrali skvele a mám z toho radosť,“ dala sa po stretnutí počuť Gabriela Andělová, ktorá práve na konci, keď sa zápas lámal, našla mimoriadne presnú mušku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia