Silvestrovský beh vo Vrútkach mal na treťom mieste Ružomberčana

Silvestrovský beh vo Vrútkach mal na treťom mieste Ružomberčana

RedakciaŠport1.1.2019

Matúš Vlčko (Moji ľudia Černová) skončil tretí v kategórii do 39 rokov i v absolútnom poradí na 38. ročníku Silvestrovského behu vo Vrútkach.

Víťazom sa stal 34 – ročný Branislav Šarkan (ŠK Kompas), ktorý ovládol aj Štefanský beh v Ružomberku, pred Robinom Bučom, 22 – ročným vytrvalcom AK ZŤS Martin.

Pretekalo sa v ťažkých podmienkach, bola fujavica, pršalo i snežilo. Dvojkilometrový okruh, ktorý sme absolvovali päťkrát, bol však čistý, veľmi dobre pripravený, akurát s ostrou 180 – stupňovou obrátkou. Zhruba do polky trate som sa držal na piatej pozícii, potom som sa prekliesnil na tretie miesto, ktoré som si v závere ustrážil. Šarkan je iný level, veľmi dobre bežal aj druhý Bučo,“ rozprával 27 – ročný Ružomberčan.

Pre Vlčka, ktorý v uplynulom roku dosiahol niekoľko pozoruhodných umiestnení na behoch mimo dráhu, to bol druhý štart v Turci. „Vždy na Silvestra sa idem doobeda prebehnúť, zatiaľ dva razy súťažne. V roku 2016 som bol v Vrútkach celkove siedmy a v mojej kategórii piaty,“ doplnil Ružomberčan, ktorý najbližšie má v pláne 6. januára Trojkráľový večerný beh v Banskej Bystrici.

Z výsledkov – muži (10 000 m): 1. Šarkan (ŠK Kompas) 34:09, 2. Bučo (AK ZŤS Martin) 36:07, 3. Vlčko (Moji ľudia Černová) 36:43.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia