Skialpinistický šlak má šiesty zápis

Skialpinistický šlak má šiesty zápis

RedakciaŠport1.3.2022

Keď sa skraja februára 2019 konal 5. diel skialpinistických pretekov Čutkovký šlak, bol to reštart po dvoch vynechaných kapitolách kvôli snehovej „výluke“. Hneď na to podujatie, ktoré zastrešuje Koliba U dobrého pastiera a Občianske združenie Černovský chotár, z obehu opäť dvakrát stiahla takmer nulová snehová prikrývka.

Takže až teraz, poslednú februárovú sobotu sa zase konal zimný Čutkovský šlak, ktorý má aj svoju letnú odnož v horskej cyklistike. „Dlhšie sme rozmýšľali nad tohtoročnými pretekmi, keďže stále otáznik visel nad snehovými podmienkami. Preto viac – menej na poslednú chvíľu prišlo definitívne rozhodnutie. Prvýkrát bolo treba si jeden úsek, kde vôbec nebol sneh, vyšliapať na nohách. Čo sa týka zjazdov, tam nenastal žiadny problém, pričom pretekári na lyžiach prišli až do cieľa. Myslím si, že všetci, čo do Čutkova zavítali, si schuti zajazdili. Takou perličkou bolo, že štartovnú listinu tento raz ovládli hlavne domáci Černovci,“ povedal pre náš portál riaditeľ podujatia Tomáš Bačkor. Podobne, ako naposledy (v roku 2019), bol na hlavnej dištancii najrýchlejší Miloš Pelach.

Z výsledkov (A trať)– muži (absolútne poradie): 1. M. Pelach (Malinô SkiAlp Team Ružomberok) 1:06:15, 2. Halko (Dolný Kubín) 1:11:23, 3. P. Nosko (Malinô SkiAlp Team) 1:11:26, 4. B. Kovalčík Černová) 1:12:26, 5. T. Bačkor (CKC Černová) 1:15:05, 6. K. Medvecký (Ružomberok) 1:21:17.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia